Whitney Houston była molestowana w dzieciństwie

Whitney Houston była molestowana w dzieciństwie
ZOBACZ GALERIĘ Whitney Houston była molestowana w dzieciństwie

Whitney Houston była molestowana w dzieciństwie

Dziś w Cannes odbędzie się premiera dokumentu Kevina Macdonalda "Whitney".

Przed premiera Kevin Macdonald udzielił obszernego wywiadu na temat film w którym zdradził, że Whitney Houston była molestowana w dzieciństwie. Zdarzenie takie potwierdził m.in. brat wokalistki, który także padł ofiarą ich kuzynki Dee-Dee Warwick, siostry gwiazdy muzyki soulowej Dionne Warwick. Dee-Dee Warwick zmarła w 2008 roku.

"Whitney" to intymne, ale całościowe podejście do życia i twórczości amerykańskiej gwiazdy. To jedyna produkcja, która otrzymała błogosławieństwo spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane wcześniej nie publikowane nagrania, rzadko lub nigdy nie pokazywane materiały filmowe, a także nagranie koncertowe wykonane przez Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą też oryginalne oraz acapella wersje największych przebojów Whitney Houston. Jako że twórcy otrzymali dostęp do archiwów artystki w filmie znajdzie się także dokumentacja prywatnego życia gwiazdy znanego tylko najbliższej rodzinie i przyjaciołom.

- Podszedłem do życia Whitney Houston jako do pewnej tajemnicy - mówi reżyser Kevin Macdonald. - Jak to się stało, że ktoś tak piękny i wyjątkowo utalentowany wyniszcza siebie publicznie i wręcz zapamiętale. Na szczęście miałem całkowite wsparcie Pat Houston (szwagierki Whitney). Zaufali mi i dzięki temu film "Whitney" to intymny portret rodzinny o kobiecie, której nawet najbardziej oddani fani nie znali.

Film trafi do kin w USA 6 lipca.

Kevin Macdonald znany jest jako twórca obrazów "Ostatni król Szkocji" czy "Stan gry". Za dokument "One Day in September" otrzymał Oscara.

Whitney Houston zdobyła sześć nagród Grammy i sprzedała około 200 milionów płyt na całym świecie. Amerykanka zmarła 11 lutego 2012 roku. Miała 48 lat.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej