Wieczór Afrykański w Warszawie

8 grudnia o godzinie 20 w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się wieczór poświęcony Afryce. Spotkanie zorganizowane zostanie z okazji premiery dramatu \"Goodbye Bafana\".

Bohaterem filmu jest biały rasista, strażnik więzienny jednego z zakładów karnych w Republice Południowej Afryki w czasach przed zniesieniem apartheidu. Jego poglądy zostały zmienione przez czarnoskórego więźnia, którego pilnował przez dwadzieścia lat. Tym więźniem był Nelson Mandela.

Autorem obrazu jest Bille August. W rolach głównych wystąpili Joseph Fiennes, Dennis Haysbert oraz Diane Kruger. Film na ekrany kin w całej Polsce wejdzie 7 grudnia.

Przed pokazem dramatu \"Goodbye Bafana\" odbędzie się dyskusja poprowadzona przez Magdalenę Nagórską z Fundacji Darfur. Tematem przewodnim będzie geneza konfliktu oraz aktualna sytuacja polityczna i gospodarcza w Afryce. W ramach wieczoru odbędzie się również wernisaż \"Afryka w obiektywie\". To wystawa zdjęć Cypriana Kozery z Międzywydziałowego Koła Afrykanistycznego UW.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej