Większy, ambitniejszy sequel "Donnie Darko"

Większy, ambitniejszy sequel "Donnie Darko"
ZOBACZ GALERIĘ Większy, ambitniejszy sequel "Donnie Darko"

Większy, ambitniejszy sequel "Donnie Darko"

Wrócił temat realizacji kolejnej części thrillera science fiction "Donnie Darko".

15 lat po premierze kultowego obrazu, reżyser i scenarzysta Richard Kelly chce wrócić do tematu. - Mam coś większego i bardziej ambitnego do zrobienia w tym uniwersum - powiedział.

Twórca przyznał, że nim zacznie prace, najpierw chce mieć odpowiedni budżet. - Chcę mieć pewność, że będę mógł zrobić, co trzeba i nie iść na kompromisy - wyjaśnił. - Muszę najpierw wypuścić swój kolejny film i potem wrócimy do tego.

Obraz doczekał się już jednego sequela, słabo ocenionego "S. Darko" z 2009 roku.

"Donnie Darko" to opowieść o nastolatku, którego we śnie prześladuje ogromny królik o imieniu Frank. Zwierze przepowiada, iż wkrótce nadejdzie koniec świata i zmusza bohatera do niecnych postępków.

W roli głównej wystąpił wówczas jeszcze nie tak popularny Jake Gyllenhaal. Oprócz niego w filmie pojawili się m.in. Jena Malone, Drew Barrymore, James Duval i Maggie Gyllenhaal.

Film trafił do kin w październiki 2001 roku i zarobił zaledwie 500 tysięcy dolarów. Jednak wkrótce zyskał status kultowego, więc wersja na DVD i wideo może pochwalić się zyskiem 10 milionów dolarów.

Richard Kelly to także twórca obrazów "Koniec świata" i "The Box. Pułapka".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej