Wielka wpadka na Oscarach. Wyczytano złego laureata

Podczas 89. gali rozdania Oscarów, najważniejszych nagród filmowych, doszło do bezprecedensowej pomyłki. Oryginalnie wyczytano złego laureata głównej nagrody.

Najlepszym filmem uznano "Moonlight", choć nie od razu. Doszło bowiem do niezwykłej sytuacji - wyczytujący zywcięzcę Faye Dunaway i Warren Beatty początkowo powiedzieli, iż nagrodę otrzymał "La La Land". Kiedy twórcy musicalu byli na scenie, okazało się jednak, że zaszła pomyłka i statuetka została przyznana dramatowi "Moonlight".

Wideo dokumentujące wielką wpadkę organizatorów można obejrzeć tutaj.

"Moonlight" to historia czarnoskórego chłopaka, który próbuje przeciwstawić się życiowym problemom. Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Barry Jenkins. W obsadzie znaleźli się Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe i Naomie Harris.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej