Willem Dafoe jako Pasolini gra w piłkę

Willem Dafoe jako Pasolini gra w piłkę
ZOBACZ GALERIĘ Willem Dafoe jako Pasolini gra w piłkę

Willem Dafoe jako Pasolini gra w piłkę

Dwa dni po opublikowaniu pierwszej zapowiedzi filmu, w sieci pojawił się klip z obrazu "Pasolini", w którym Willem Dafoe wciela się w budzącego kontrowersje włoskiego reżysera Piera Paolo Pasoliniego.

Film opowiada o ostatnich dniach z życia włoskiego mistrza, autora m.in. dzieł "Dekameron", "Opowieści kanterberyjskie" oraz "Salo, czyli 120 dni Sodomy". Reżyser został w 1975 roku zamordowany przez młodego chłopaka. Artysta miał wówczas 53 lata.

W głównej roli wystąpił Willem Dafoe. W obsadzie znaleźli się też Maria de Medeiros, Riccardo Scamarcio i Ninetto Davoli.

Z fragmentem obrazu i z nowymi zdjęciami można zapoznać się na stronie Indiewire.com.

Za kamerą dzieła stanął Abel Ferrara, dla którego było to czwarte spotkanie na planie z Willemem Dafoe. Wcześniej panowie pracowali przy filmach "Hotel New Rose", "Go Go Tales" i "4:44. Ostatni dzień na Ziemi".

Światowa premiera "Pasoliniego" odbędzie się 4 września w trakcie 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (27 sierpnia - 6 września). Obraz znalazł się też w programie sekcji Special Presentations podczas tegorocznego Toronto International Film Festival (4-14 września).

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej