Wokalista Sigur Rós śpiewa dla Viggo Mortensena

Do sieci trafił utwór Aleksa Somersa z udziałem frontmana Sigur Rós nagrany na potrzeby filmu "Captain Fantastic" z Viggo Mortensenem w głównej roli.

Alex Somers, znany ze współpracy z zespołem Sigur Rós i jego wokalistą Jónsim, odpowiada muzykę do obrazu Matta Rossa. W zestawie znalazł się numer "Funeral Pyre", w którym śpiewają Jónsi z Sigur Rós i Sindri Már Sigfússon z Seabear. Klip do piosenki można znaleźć pod tym adresem.

W "Captain Fantastic" Viggo Mortensen wciela się w ojca sześciorga dzieci. Mężczyzna, prawdziwy idealista, wychowuje swe pociechy z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Przychodzi jednak dzień, w którym wszyscy muszą powrócić na łono społeczeństwa.

Premiera filmu "Captain Fantastic" odbyła się na początku roku - na festiwalu Sundance. Do szerszej dystrybucji obraz trafiać zacznie w wakacje.

Alex Somers wcześniej napisał muzykę do serialu "Manhattan" czy filmów Camerona Crowe'a "Kupiliśmy zoo" i "Witamy na Hawajach".

Zespół Sigur Rós wystąpi na nadchodzącym festiwalu Open'er w Gdyni. Dorobek formacji zamyka album "Kveikur" z maja 2013 roku. Muzycy niedawno zaprezentowali streamingowy projekt bandu "Route 1" oraz nowy numer "Óveður".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej