Wolfgang Petersen i Til Schweiger rabują bank

Wolfgang Petersen i Til Schweiger rabują bank
ZOBACZ GALERIĘ Wolfgang Petersen i Til Schweiger rabują bank

Wolfgang Petersen i Til Schweiger rabują bank

Wolfgang Petersen, twórca takich filmów, jak "Okręt", "Troja" czy "Niekończąca się opowieść", powrócił za kamerę. Niedługo do kin trafić ma jego komedia kryminalna "Vier gegen die Bank".

Bohaterami filmu są czterej oszukani przez bank mężczyźni. Teraz szykują zemstę. W głównych rolach występują Til Schweiger, Matthias Schweighoefer, Michael "Bully" Herbig i Jan Josef Liefers. Partnerują im Alexandra Maria Lara i Anje Traute. Scenariusz napisał Tripper Clancy na podstawie powieści Ralpha Maloneya.

Światowa premiera odbyła się pod koniec grudnia w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W samych Niemczech film przyniósł w box office 9,5 miliona dolarów wpływów, stając się tym samym czwartą najbardziej dochodową krajową premierą roku 2016. Wyprzedził m.in. znaną także w Polsce tragikomedię "Toni Erdmann".

Wkrótce "Vier gegen die Bank" ma być rozpowszechniany również w innych krajach, w tym w USA.

Urodzony w 1941 roku Wolfgang Petersen debiutował za kamerą w połowie lat 60. minionego wieku. Udało mu się zaskarbić sympatię Hollywood. Znany jest m.in. dzięki takim produkcjom, jak "Okręt", "Troja", "Niekończąca się opowieść", "Gniew oceanu", "Na linii ognia", "Epidemia", "Air Force One" czy "Posejdon". "Vier gegen die Bank" jest pierwszym w pełni niemieckim filmem reżysera od czasów "Okrętu" (1981), za który był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach (reżyseria i scenariusz adaptowany).

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej