"Wonder Woman" pogrzebie "Mumię"

"Wonder Woman" pogrzebie "Mumię"
ZOBACZ GALERIĘ "Wonder Woman" pogrzebie "Mumię"

"Wonder Woman" pogrzebie "Mumię"

Notowania "Wonder Woman" nie spadają. Eksperci spodziewają się, że opowieść o superbohaterce nie ustąpi z tronu i utrzyma prowadzenie w akermańskim box office.

"Wonder Woman" ma jednego zasadniczego rywala - "Mumię". Obraz z Tomem Cruise'em w ten weekend trafi do kin, ale pierwsze recenzje nie są zbyt zachęcające. Specjaliści przewidują, że film studia Universal zarobi około 28 milionów dolarów (budżet wyniósł 125 milionów dolarów), tymczasem konto powszechnie wychwalanej "Wonder Woman" powinno powiększyć się o 45 milionów dolarów. Co oznacza, że "Mumię" czeka druga lokata w zestawieniu.

Akcja "Wonder Woman" rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Wonder Woman (Gal Gadot), mim została superbohaterką, była Dianą, księżniczką Amazonek, wyszkoloną, by być niepokonaną wojowniczką. Pewnego dnia poznaje amerykańskiego pilota (Chris Pine), który rozbija się u wybrzeży. Kiedy mężczyzna opowiada jej o wielkim konflikcie, który ma miejsce na świecie, Diana opuszcza dom, przekonana, że może zatrzymać zagrożenie. Walcząc w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, Diana odkrywa swe moce i swe przeznaczenie.

Po pierwszym weekendzie w USA produkcja zrealizowana na podstawie komiksów DC zarobiła ponad 100 milionów dolarów.

Bohaterem "Mumii" jest komandos marynarki wojennej, Tyler Colt (Tom Cruise), który wyrusza z zespołem do Iraku, by odnaleźć ukrywającą się w bunkrze grupę terrorystów. Na miejscu odkrywa starożytny grobowiec, gdzie czyha ukryte niebezpieczeństwo - mumia (Sofia Boutella).

W produkcji grają również Annabelle Wallis, Jake Johnson i Courtney B. Vance. Za kamerą stanął Alex Kurtzman. Scenariusz napisał Jon Spaihts.

Obraz otwiera "Dark Universe" - serię poświęconą różnym klasycznym potworom. W ramach cyklu zobaczymy następnie "Narzeczoną Frankensteina". Universal zamierza zrealizować ponadto "Frankensteina", "Drakulę", "Upiora w operze", "Dzwonnika z Notre Dame", "Niewidzialnego człowieka" i "Potwora z Czarnej Laguny".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej