Wyłoniono zwycięzcę Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

7 listopada w Warszawie ogłoszono nazwisko laureatki - została nią Magdalena Popławska.

Jury nagrodziło ją za rolę w filmie "Prosta historia o miłości" Arkadiusza Jakubika. Aktorka grała tego wieczora na scenie, stąd nie mogła osobiście odebrać nagrody. Zrobił to w jej imieniu reżyser filmu, za udział w którym została uhonorowana.


Przyznawana przez internautów Nagroda Publiczności trafiła do rąk Jakuba Gierszała, który został wyróżniony za swoją kreację w "Sali samobójców" Jana Komasy.


W tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego nominowani byli również: Roma Gąsiorowska za rolę w filmie "Ki" Leszka Dawida, Magdalena Czerwińska za rolę w "Krecie" Rafaela Lewandowskiego oraz Leszek Lichota za rolę w filmie "Lincz" Krzysztofa Łukaszewicza.


Podczas gali wręczono także Nagrodę im. Bolesława Michałka za tegoroczną najważniejszą książki o filmie. Otrzymała ją Alicja Helman za książkę "Odcienie czerwieni. Twórczość filmowa Zhanga Yimou". Wśród nominowanych publikacji były też: "Dramat czasu i wyobraźni. Filmy Wojciecha J. Hasa" Marcina Marona, "Globalne Hollywood. Filmowa Europa i polskie kino po 1989 roku" Marcina Adamczaka, "Jak daleko stąd do raju? Religia jako pamięć w polskim filmie fabularnym" Agnieszki Morstin-Popławskiej oraz "Sens stylu. O twórczości filmowej Ridleya Scotta" Piotra Sitarskiego.


www.nagrodacybulskiego.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej