Years & Years śpiewają dla Bridget Jones

Years & Years śpiewają dla Bridget Jones
ZOBACZ GALERIĘ Years & Years śpiewają dla Bridget Jones

Years & Years śpiewają dla Bridget Jones

- Jeśli chciałbym kimś być, to właśnie Bridget Jones - rozwiązłą boginią seksu z bardzo niegrzecznym mężczyzną między nogami - przyznaje wokalista Years & Years. Uwielbiając bohaterkę, bez wahania zespół zgodził się nagrać piosenkę do nowego filmu.

Angielska formacja przygotowała nagranie "Meteorite", które uświetniło soundtrack obrazu "Bridget Jones 3" ("Bridget Jones's Baby"). Kawałek można znaleźć pod tym adresem, a we fragmencie na YouTube.

- Chcieliśmy skomponować bezwstydne disco - opowiada o najnowszym utworze frontman, Olly Alexander.

Numer został po raz pierwszy wykonany na żywo podczas niedawnego występu Years & Years na Bestival. W ten sposób zespół kończy też prawie 2-letnią trasę koncertową, by skoncentrować się na tworzeniu nowej płyty.

Soundtrack do "Bridget Jones 3", który ukaże się 16 września, zawiera aż 19 utworów. Na płytę trafiły zarówno nieśmiertelne klasyki - m.in. Marvina Gaye'a, Dionne Warwick czy The Temptations, jak i współczesne nagrania takich artystów jak Ed Sheeran, Lily Allen czy Jess Glynne. Na krążku poza nowym kawałkiem Years & Years znalazł się premierowy singel Ellie Goulding - "Still Falling For You".

W nowym obrazie Bridget Jones (Renee Zellweger) ma 43 lat i jest singelką. Zgodnie z tytułem będzie też miała dziecko, ale nie wiadomo z kim. W Marka Darcy ponownie wciela się Colin Firth. Ponadto pojawia się jeszcze jeden mężczyzna - Mark Qwant, którego gra Patrick Dempsey. W obsadzie znalazła się również Emma Thompson.

Sharon Maguire, która zrealizowała pierwszy film o Bridget Jones, znów stanęła za kamerą. Reżyserka napisała też scenariusz z Davidem Nichollsem. Dzieło trafi do kin 16 września 2016 roku.

Dwie poprzednie części zarobiły około pół miliarda dolarów.

Years & Years tworzą Olly Alexander, Mikey Goldsworthy i Emre Turkmen, którzy wśród swoich inspiracji wymieniają TLC i Aaliyah. Przełomowy dla ich kariery był 2015 rok. Zwyciężyli w plebiscycie BBC Sound of..., grali na największych scenach festiwalowych całego świata, a przede wszystkim wydali debiutancki album "Communion". Longplay w dniu premiery był numerem 1 na listach w Wielkiej Brytanii, a w ponad 10 krajach znalazł się w top 10. W Polsce krążek pokrył się złotem. Z wydawnictwa pochodzą single "Shine", "King" i "Desire".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej