Z "Dunkierki" do adaptacji "Szczygła"

Z "Dunkierki" do adaptacji "Szczygła"
ZOBACZ GALERIĘ Z "Dunkierki" do adaptacji "Szczygła"

Z "Dunkierki" do adaptacji "Szczygła"

Aneurin Barnard, który zwrócił na siebie uwagę w filmie "Dunkierka", zagra główną rolę w przygotowywanej adaptacji powieści "Szczygieł" Donny Tartt.

Aneurin Barnard wcieli się w głównego bohatera - Theo Deckera, którego matka ginie w zamachu. On sam cudem unika śmierci. Z ruin zniszczonego wybuchem muzeum udaje mu się wykraść ulubiony obraz matki - tytułowego "Szczygła". Od tej pory płótno będzie mu wszędzie towarzyszyć - w luksusowych apartamentach przy Park Avenue, w niebezpiecznym Vegas, w zakurzonym antykwariacie w Nowym Jorku oraz w wędrówkach po mrocznych uliczkach Amsterdamu. Z czasem najcenniejszy skarb zawiedzie Theo do śmiertelnie niebezpiecznego świata handlarzy sztuką... (streszczenie Wydawnictwa Znak)

Budżet produkcji ma wynieść około 40 milionów dolarów. Amazon Studios dołoży około jednej trzeciej tej kwoty. Warner Bros. zajmie się międzynarodową dystrybucją filmu. Studio to (razem z RatPac) jako pierwsze nabyło prawa filmowe do nagrodzonej Pulitzerem epickiej powieści.

Powieść na potrzeby ekranu adaptował scenarzysta "Szpiega" i "Franka" - Peter Straughan. W obsadzie znajdzie się prawdopodobnie Ralph Fiennes. Przez jakiś czas z produkcją wiązano nazwiska Liama Neesona i Julianne Moore.

Reżyserią pokieruje John Crowley - znany widzom m.in. dzięki melodramatowi "Brooklyn" oraz odcinkom drugiego sezonu "Detektywa.

Zanim trafił na plan "Dunkierki", Aneurin Barnard grał również w takich produkcjach, jak "Wojna i pokój" czy "Maria, królowa Szkotów".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej