Z "Kick-Ass 2" do świata "Masters of the Universe"

Film "Masters of the Universe" ciągle nie ma reżysera, ale jeden z kandydatów do tego stanowiska, Jeff Wadlow ("Kick-Ass 2"), ma zająć się przygotowaniem scenariusza.

Pierwszą wersję scenariusza napisał Terry Rossio ("Jeździec znikąd", "Piraci z Karaibów"). Wadlow ma nanieść poprawki. To na razie jedyny kontrakt, który podpisało z nim studio Sony, odpowiedzialne za realizację filmu. Nie jest wykluczone, że wkrótce umowa zostanie rozszerzona.

Prace nad projektem trwają już od kilku lat. Za kamerą miał stanąć Jon M. Chu, ale wycofał się ze względu na inne zobowiązania. Wśród kandydatów do przejęcia jego funkcji wymieniano jakiś czas temu nie tylko Wadlowa, ale i Haralda Zwarta ("Dary anioła: Miasto kości"), Chrisa McKaya ("Robot Chicken") i Mike'a Cahilla ("Druga Ziemia").

Przypomnijmy, że obraz "Masters of the Universe" przedstawi historię He-Mana, muskularnego bohatera wykreowanego w latach 80. przez giganta przemysłu zabawkarskiego Mattel. Następca tronu na planecie Eternia staje do walki ze złowrogim Szkieletorem, zagrażającym bezpieczeństwu jego królestwa.

He-Man doczekał się już własnego filmu kinowego w 1987 roku. W roli głównej wystąpił wówczas Dolph Lundgren. Jasnowłosy bohater pojawił się także w dwóch animowanych serialach telewizyjnych.
Tagi: Jeff Wadlow

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej