Z "Westworld" do kinowego "Szczygła"

Z "Westworld" do kinowego "Szczygła"
ZOBACZ GALERIĘ Z "Westworld" do kinowego "Szczygła"

Z "Westworld" do kinowego "Szczygła"

Jeffrey Wright, znany z serialu "Westorld", prowadzi rozmowy z wytwórnią Warner Bros. w sprawie udziału w adaptacji nagrodzonej Pulizterem powieści "Szczygieł" ("The Goldfinch") autorstwa Donny Tartt.

Jeffrey Wright stara się o rolę Hobbiego w kinowej ekranizacji. Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem, aktor pojawi się u boku Ansela Elgorta ("Baby Driver"), który wcieli się w głównego bohatera, Theo Deckera.

Matka chłopaka ginie w zamachu. On sam cudem unika śmierci. Z ruin zniszczonego wybuchem muzeum udaje mu się wykraść ulubiony obraz matki - tytułowego "Szczygła". Od tej pory płótno będzie mu wszędzie towarzyszyć - w luksusowych apartamentach przy Park Avenue, w niebezpiecznym Vegas, w zakurzonym antykwariacie w Nowym Jorku oraz w wędrówkach po mrocznych uliczkach Amsterdamu. Z czasem najcenniejszy skarb zawiedzie Theo do śmiertelnie niebezpiecznego świata handlarzy sztuką... (streszczenie Wydawnictwa Znak).

Willa Fitzgerald wcieli się w postać Kitsey Barbour. W obsadzie znalazł się także Aneurin Barnard ("Dunkierka") jako Boris.

Powieść na potrzeby ekranu adaptował scenarzysta "Szpiega" i "Franka" - Peter Straughan. John Crowley ("Brooklyn", "Detektyw") stanie za kamerą.

Jeffrey Wright ostatnio zajęty był na planie filmów "The Public" i "Monster" oraz drugiego sezonu "Westworld".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej