Zakończył się pierwszy etap zdjęć do filmu \"Popiełuszko\"

Po zrealizowaniu scen w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, jego najbliższym otoczeniu oraz na terenie Huty Warszawa ekipa filmowa przeniosła się do atelier.

W najbliższych dniach twórcy odwiedzą liczne miejsca związane z działalnością księdza Jerzego Popiełuszki rozrzucone po całej Polsce. Na trasie ekipy filmowej będzie także Częstochowa, gdzie podczas obchodów 25 rocznicy pierwszej Pielgrzymki Ludzi Pracy, zostanie odtworzone tło historyczne wydarzenia z udziałem wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze.

W dotychczasowych scenach wzięło udział niemal 1000 statystów. Symboliczne znaczenie miało zwłaszcza uczestnictwo w zdjęciach osób bezpośrednio związanych z działalnością księdza Jerzego.

Film przedstawi historię życia księdza Jerzego Popiełuszki, człowieka, który jako duchowy przewodnik Polaków w czasie stanu wojennego stał się symbolem wolności i odwagi.

Losy bohatera śledzić będziemy mogli od dzieciństwa spędzonego na podlaskiej wsi aż po narodziny jego legendy. Tłem dla opowieści o losach niezwykłego człowieka będą kluczowe momenty w historii Polski przełomu lat 70. i 80. XX wieku.

W roli tytułowej wystąpi Adam Woronowicz. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rafał Wieczyński.

Adam Woronowicz ma na koncie role w filmie \"Chopin\" z 2000 roku oraz w serialu \"Mrok\".

Rafał Wieczyński znany jest jako twórca obrazów \"Skrawek nieba\" z 2002 i \"Zwycięzcy nie umierają - opowieść o księdzu Jerzym\" z 2004 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej