Ziyi Zhang o gwieździe opery

Ziyi Zhang o gwieździe opery
ZOBACZ GALERIĘ Ziyi Zhang o gwieździe opery

Ziyi Zhang o gwieździe opery

Ziyi Zhang wystąpi w filmie biograficznym \"Mei Lanfang\", opowiadającym o legendarnym gwiazdorze pekińskiej opery. Reżyserią obrazu zajmie się Kaige Chen.

Mei Lanfang przyszedł na świat w roku 1894. Już jako 10-latek rozpoczął występy teatralne. Zasłynął jako znamienity odtwórca ról kobiecych. Niezrównany styl i precyzja uczyniły z niego gwiazdora międzynarodowego formatu. Lanfang przyczynił się do popularyzacji chińskiej opery za granicą, między innymi w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Podczas licznych podróży artysta zaprzyjaźnił się z wieloma znamienitymi przedstawicielami światowej kultury, między innymi z Charlie Chaplinem.

Zhang towarzyszyć będzie na ekranie Leonowi Lai, gwiazdorowi muzyki cantopop. Dwoje artystów wzięło udział w konferencji prasowej poświęconej nowemu przedsięwzięciu. W rozmowie z dziennikarzami Ziyi Zhang zdradziła, że w pracy nad nową kreacją największym wyzwaniem jest chodzenie na wysokich obcasach, używanych przez gwiazdy pekińskiej opery. Lai, odtwórca tytułowej roli, za najtrudniejsze do opanowania uznał ekspresyjne gesty, będące nieodłącznym elementem tej wyjątkowej sztuki.

Budżet nowej produkcji przewidywany jest na 15 milionów dolarów. Zdjęcia rozpoczęły się na początku miesiąca.

Ziyi Zhang, znana najlepiej z występu w produkcjach \"Przyczajony tygrys, ukryty smok\" czy \"Wyznania gejszy\", pojawiła się ostatnio w dramacie \"Ye yan\" z 2006 roku.

Kaige Chen jest reżyserem i autorem scenariusza do filmu \"Przysięga\", który trafił na polskie ekrany w lipcu 2006 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej