"Zjednoczone stany miłości" na Amazonie

Już 16 stycznia w brytyjskim Amazonie pojawi się Blu-ray z najnowszym filmem Tomasza Wasilewskiego - "Zjednoczone stany miłości".

Tomasz Wasilewski wyreżyserował dzieło na podstawie własnego scenariusza. W głównych rolach występują Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska. W obsadzie znaleźli się również Tomasz Tyndyk, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra oraz Marcin Czarnik.

Światowa premiera obrazu odbyła się niemal rok temu na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z imprezy twórca wyjechał ze Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz. Później przyszły kolejne zagraniczne nagrody, a także nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (kategoria scenariusz). Film doceniono również na festiwalu w Gdyni, gdzie wygrał on w kategoriach: najlepsza reżyseria (Tomasz Wasilewski), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Dorota Kolak), najlepsza drugoplanowa rola męska (Łukasz Simlat), najlepszy montaż (Beata Walentowska) i najlepsze kostiumy (Monika Kaleta).

Akcja osadzona jest w niewielkim mieście zaraz po upadku PRL-u. Produkcja opowiada o czterech kobietach, które łączy pragnienie zmiany swojego życia.

"Zjednoczone stany miłości" nie są pierwszym filmem Tomasza Wasilewskiego na międzynarodowym rynku. W Amazonie można zakupić również poprzednie dzieła reżysera, w tym "Płynące wieżowce" i "W sypialni".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej