"Zjednoczone stany miłości" na Amazonie

Już 16 stycznia w brytyjskim Amazonie pojawi się Blu-ray z najnowszym filmem Tomasza Wasilewskiego - "Zjednoczone stany miłości".

Tomasz Wasilewski wyreżyserował dzieło na podstawie własnego scenariusza. W głównych rolach występują Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska. W obsadzie znaleźli się również Tomasz Tyndyk, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra oraz Marcin Czarnik.

Światowa premiera obrazu odbyła się niemal rok temu na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z imprezy twórca wyjechał ze Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz. Później przyszły kolejne zagraniczne nagrody, a także nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (kategoria scenariusz). Film doceniono również na festiwalu w Gdyni, gdzie wygrał on w kategoriach: najlepsza reżyseria (Tomasz Wasilewski), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Dorota Kolak), najlepsza drugoplanowa rola męska (Łukasz Simlat), najlepszy montaż (Beata Walentowska) i najlepsze kostiumy (Monika Kaleta).

Akcja osadzona jest w niewielkim mieście zaraz po upadku PRL-u. Produkcja opowiada o czterech kobietach, które łączy pragnienie zmiany swojego życia.

"Zjednoczone stany miłości" nie są pierwszym filmem Tomasza Wasilewskiego na międzynarodowym rynku. W Amazonie można zakupić również poprzednie dzieła reżysera, w tym "Płynące wieżowce" i "W sypialni".

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej