Zmarła Whitney Houston

Ciało 48-letniej wokalistki, aktorki i producentki znaleziono w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills.

Urodzona w 1963 roku artystka zaczynała od śpiewania w dziecięcym chórze w kościele baptystów. W 1985 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany "Whitney Houston", który sprzedał się w nakładzie ponad 13 milionów egzemplarzy. Była dwukrotną zdobywczynią statuetki Emmy i sześciokrotną laureatką nagrody Grammy.


Na dużym ekranie zadebiutowała w 1992 roku występując u boku Kevina Costnera w sensacyjno-romantycznym przeboju kasowym Micka Jacksona "Bodyguard". Za rolę tę otrzymała dwie nominacje do Złotej Maliny (dla najgorszej aktorki i dla najgorszego debiutu) oraz trzy nominacje do nagrody Złoty Popcorn (dla najlepszej aktorki, za przełomową rolę oraz wraz z Kevinem Costnerem dla najlepszego duetu).


Trzy lata później zagrała w dramacie Foresta Whitakera "Czekając na miłość", a w kolejnym roku w komediodramacie muzycznym Penny'ego Marshalla "Żona pastora". W 1997 roku wystąpiła jeszcze w musicalu Roberta Iscove'a "Kopciuszek".


Początek XXI wieku to okres schyłku jej kariery, spowodowany uzależnieniem od leków i narkotyków. Artystka powróciła na scenę dopiero w 2009 roku, wydając nowy album i wyruszając w trasę koncertową.


Przed śmiercią nagrała utwory "Eyes On The Sparrow" oraz "Celebrate", które pojawią się w filmie "Sparkle", ostatnim, w którym zagrała Houston. Przedstawia on historię sióstr z Harlemu, które założyły zespół i odniosły sukces. Obraz będzie miał swoją premierę latem tego roku.


www.imdb.com

OSTATNIE

09.12.2019
W sieci pojawił się zwiastun filmu "Wonder Woman 1984". więcej
08.12.2019
"Kraina lodu 2" ciągle króluje w kinach na całym świecie. więcej
08.12.2019
W sieci pojawiła się krótka zajawka trailera "Wonder Woman 1984". więcej
07.12.2019
National Geographic opublikował pierwsze zdjęcie Cynthii Erivo z serialu \"Geniusz: Aretha\". więcej
07.12.2019
Już jutro fani doczekają się pierwszego trailera filmu "Wonder Woman 1984". więcej