Zmiany w obsadzie serialu "American Gods"

Na planie nowego serialu sieci telewizyjnej Starz - "American Gods" - doszło do zmian w obsadzie na ostatnią chwilę.

Zdjęcia do produkcji już trwają - zaczęły się w drugiej połowie kwietnia. W zeszłym tygodniu z przyczyn osobistych z udziału w serialu zrezygnował jednak Sean Harris. Miał zagrać Mada Sweeneya. Producentom udało się znaleźć zastępcę. W postać wcieli się urodzony w Kanadzie aktor Pablo Schreiber, znany z serialu "Orange Is the New Black".

Przypomnijmy, że produkcja będzie telewizyjną ekranizacją wydanej w 2001 roku książki Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie". Akcja opowieści rozgrywa się w świecie, w którym bogowie i postacie z mitologii żyją wśród zwykłych śmiertelników.

Ricky Whittle wciela się w główną rolę - Cienia (Shadow Moon). Tuż przed zwolnieniem Cienia z więzienia, w tajemniczym wypadku ginie jego żona Laura (Emily Browning). Po powrocie do domu, Cień spotyka Pana Wednesdaya (Ian McShane), twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem spróbują rozwiązać zagadkę morderstw dokonywanych zimą w pewnym małym miasteczku.

Reżyserią zajmuje się David Slade. Scenariusz napisali Bryan Fuller (twórca "Hannibala") i Michael Green ("Kings").

W obsadzie znaleźli się również Cloris Leachman, Peter Stormare, Jonathan Tucker, Chris Obi oraz Mousa Kraish.

Premiera "American Gods" planowana jest na rok 2017.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej