Znamy już daty Oscarów 2017

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła daty związane z kolejnym rozdaniem Oscarów.

Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej wręczone zostaną już po raz 89. Najostrzejsza rywalizacja o nominacje toczyć się będzie - jak od lat - późną jesienią i w pierwszych dniach zimy. Głosowanie na nominacje rozpocznie się 5 stycznia 2017 roku i potrwa do 13 stycznia 2017. Laureaci nominacji ogłoszeni zostaną 24 stycznia 2017.

Laureatów nagród za osiągnięcia techniczne i naukowe - związane z kinem - poznamy 11 lutego 2017.

Największe emocje rozpoczną się kilka dni później, gdy - 13 lutego 2017 - otwarte zostanie głosowanie na zwycięzców. Czas na podjęcie decyzji członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej będą mieli do 21 lutego 2017.

Laureatów Oscarów poznamy w trakcie gali 26 lutego.

Wszystkie te głosowania poprzedzą ogłoszenia tzw. krótkich list (m.in. dla filmów krótkich) oraz tytułów zgłoszonych przez kraje z całego świata do kategorii najlepszego nieanglojęzycznego filmu.

Ponadto wcześniej - już w wakacje - poznamy laureatów Governors Awards - nagród za całokształt pracy w świecie kina, przyznawanych przez radę nadzorczą Amerykańskiej Akademii Filmowej. Statuetki im. Irvinga G. Thalberga, Jean Hersholt oraz Nagroda Honorowa odebrane zostaną przez zwycięzców w czasie gali 12 listopada. Wyróżnienia te przyznawane są przez Amerykańską Akademię Filmową od 2009 roku.

W tym roku w kategoriach aktorskich triumfowali Alicia Vikander, Mark Rylance, Brie Larson oraz Leonardo DiCaprio, dla którego była to szósta nominacja i pierwsza nagroda.

Dramat "Spotlight" otrzymał najważniejszą nagrodę, czyli w kategorii najlepszy film. Wyróżniono również Josha Singera i Toma McCarthy'ego za najlepszy scenariusz oryginalny.

Najwięcej, 6 statuetek Akademii, przyznano twórcom produkcji "Mad Max: Na drodze gniewu".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej