Zobacz Donalda Glovera jako Lando Calrissiana

Zobacz Donalda Glovera jako Lando Calrissiana
ZOBACZ GALERIĘ Zobacz Donalda Glovera jako Lando Calrissiana

Zobacz Donalda Glovera jako Lando Calrissiana

Ron Howard, który przejął reżyserię filmu o Hanie Solo zaprezentował pierwsze zdjęcie z planu. Widzimy na nim Donalda Glovera, znanego też pod muzycznym pseudonimem Childish Gambino.

Przypomnijmy, że aktor i raper, twórca znakomicie ocenianego serialu "Atlanta", wciela się w produkcji w Lando Calrissiana, którego oryginalnie portretował Billy Dee Williams. Bohater, pierwotny właściciel Sokoła Millenium, znany jest z obrazów "Imperium kontratakuje" (1980) i "Powrót Jedi" (1983). Fotkę Lando w kokpicie można zobaczyć na Instagramie Howarda.

W roli głównej występuje Alden Ehrenreich. Poza nim na planie znaleźli się Woody Harrelson, Emilia Clarke, Thandie Newton oraz Phoebe Waller-Bridge i Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Scenariusz nadchodzącego obrazu piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Dzieło opowiadać będzie o młodym Hanie Solo, przemytniku i złodzieju, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznają w kantynie Mos Eisley. Za reżyserię odpowiadać mieli Phil Lord i Christopher Miller, ale nie doszli do porozumienia z wytwórnią odnośnie wizji projektu. Za kamerą stanął Ron Howard.

Film trafi do kin 25 maja 2018 roku.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą "Rockefeller Plaza 30", później występował w sitcomie "Community", a następnie stworzył własny serial "Atlanta", za który został nagrodzony Złotym Globem. Można go było też podziwiać na dużym ekranie - w obrazach "Magic Mike XXL", "Marsjanin" i "Spider-Man: Homecoming".

Jego muzyczny dorobek pod szyldem Childish Gambino zamyka album "Awaken, My Love!" z grudnia 2016 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej