Zobacz nową zapowiedź "Powidoków"

Zobacz nową zapowiedź "Powidoków"
ZOBACZ GALERIĘ Zobacz nową zapowiedź "Powidoków"

Zobacz nową zapowiedź "Powidoków"

Do sieci trafiła kolejna zapowiedź ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, "Powidoki". - Człowiek tak naprawdę zobaczył to, co sobie uświadomił - mówi grany przez Bogusława Lindę bohater.

Obraz opowiada o Władysławie Strzemińskim, artyście, który doświadczył w czasach socrealizmu dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. W roli głównej widzimy Bogusława Lindę. Na ekranie partnerują mu m.in. Bronisława Zamachowska, Zofia Wichłacz i Krzysztof Pieczyński. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, a autorem zdjęć Paweł Edelman.

- "Powidoki" to najbardziej antykomunistyczne dzieło w filmografii Andrzeja Wajdy - zapewnia dystrybutor. - Reżyser w sposób subtelny i uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

Nowy, półminutowy klip można obejrzeć tutaj.

W trakcie realizacji filmu korzystano ze zbiorów pochodzących z różnych instytucji, między innymi Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Kolekcja Piotra Nowickiego.

Do kin dramat trafi 13 stycznia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej