Zwierzęta ze "Zwierzogrodu" trzymają się mocno

Animacja "Zwierzogród" pozostaje najchętniej oglądanym filmem w USA.

Produkcja z Walt Disney Animation Studios nadal radzi sobie bardzo dobrze na całym świecie. W ten weekend film przyniósł 50 milionów dolarów w USA. Całkowity dochód w Ameryce to już 142 miliony dolarów, a na świecie 431 milionów dolarów.

Pierwsza nowość tego tygodnia to "10 Cloverfield Lane". W obrazie występują John Goodman, Mary Elizabeth Winstead i John Gallagher Jr. Po wypadku samochodowym, młoda kobieta budzi się w piwnicy pewnego mężczyzny. Twierdzi on, że uratował ją przed atakiem broni chemicznej, który skaził Ziemię. Produkcja J.J. Abramsa zarobiła 25,2 miliona dolarów.

Komedia romantyczna "The Perfect Match" z dochodem 4,2 miliona dolarów trafiła na szóstą pozycję. Bohaterem jest playboy Charlie (Terrence J), który nie wierzy w miłość, choć jego siostra (Paula Patton) próbuje go przekonać, że nie ma racji. Kumpel przekonuje go do zakładu - jeśli zostanie wierny jednej kobiecie, to się w niej zakocha. Akurat w jego życiu pojawia się seksowna Eva (Cassie).

"Młody Mesjasz" z 7 pozycji zarobił 3,4 miliona dolarów. Bohaterem filmu jest Jezus Chrystusa, który w wieku 7 lat opuszcza Egipt i wraz z rodziną udaje się do Nazaretu. Historia opowiedziana jest z perspektywy dziecka, u którego budzi się religijna tożsamość. W produkcji zagrali Sean Bean, Adam Greaves-Neal, Sara Lazzaro i Jonathan Bailey.

Ostatnia nowość weekendu to komedia "Grimsby". Nobby (Sacha Baron Cohen) ma wszystko, czego człowiek z Grimsby może potrzebować, w tym 11 dzieci i najpiękniejszą kobietę w północno-wschodniej Anglii (Rebel Wilson). Jedyne, czego brakuje mu do szczęścia to brat, Sebastian (Mark Strong), którego Nobby szuka od 28 lat, po tym jak zostali rozdzieleni jako dzieci. Nobby nie wie jednak, że Sebastian jest zabójcą pracującym na zlecenie MI6, który odkrył zagrażające ludzkości plany terrorystyczne. By ocalić świat, będzie potrzebował pomocy swego brata. Film zarobvił 3,2 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Zwierzogród" - 50 milionów dolarów
2. "10 Cloverfield Lane" - 25,2 miliona dolarów
3. "Deadpool" - 10,8 miliona dolarów
4. "Londyn w ogniu" - 10,7 miliona dolarów
5. "Whiskey Tango Foxtrot" - 4,6 miliona dolarów
6. "The Perfect Match" - 4,2 miliona dolarów
7. "Młody Mesjasz" - 3,4 miliona dolarów
8. "Grimsby" - 3,2 miliona dolarów
9. "Bogowie Egiptu" - 2,5 miliona dolarów
10. "Zmartwychwstały" - 2,3 miliona dolarów

OSTATNIE

18.09.2019
Jeffrey Dean Morgan zagra główną rolę w horrorze "Shrine". więcej
18.09.2019
Jodie Turner-Smith zagra u boku Michaela B. Jordana w adaptacji powieści Toma Clancy'ego "Bez skrupułów". więcej
18.09.2019
Stuart Hazeldine wyreżyseruje film "Irena Sendler" opowiadający o polskiej bohaterce. więcej
18.09.2019
Do sieci trafił klip z filmu "Rambo: Ostatnia krew" z Sylvestrem Stallone'em w roli głównej. więcej
18.09.2019
W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Na noże". więcej