OSCAROWY WEEKEND®

9-10 marca w CANAL+ Film

WEEKENDY Z OSCAREM® WEEKENDY Z OSCAREM®

Po raz pierwszy w telewizji: "Lion. Droga do domu", "Przełęcz ocalonych" i "La la land".

CANAL zaprasza na cykl filmów, które podbiły serca Amerykańskiej Akademii Filmowej® w roku 2017. W programie po raz pierwszy w polskiej telewizji: "Lion. Droga do domu" z Nicole Kidman i Devem Patelem w obsadzie, który zdobył 6 nominacji, "Captain Fantastic" z nominowanym w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy Viggo Mortensenem, nagrodzony statuetką dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego "Klient", "Przełęcz ocalonych", która zdobyła 2 statuetki, "Czerwony żółw", nominowany w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany oraz triumfator zeszłorocznej gali, laureat aż 6 statuetek – "La La Land".

KLIENT

KLIENT

Oscar® 2017 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. "Klient" to drugi dla Asghara Farhadiego oscarowy film. Wcześniej reżyser otrzymał nagrodę Akademii za dramat "Rozstanie". Pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

Oscar® 2017 w 2 kategoriach (najlepszy montaż, najlepszy dźwięk) oraz dodatkowo nominacje w 4 kategoriach (najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Andrew Garfield, najlepsza reżyseria – Mel Gibson, najlepszy montaż dźwięku).

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Czerwony żółw

Czerwony żółw

CANAL+ zaprasza również na wyjątkowy seans - animację "Czerwony żółw". Obraz był nominowany do Oscara® 2017 w kategorii najlepszy film animowany. Film wyprodukowało legendarne japońskie Studio Ghibli ("Spirited Away: W krainie Bogów").

"Czerwony żółw" syci wszystkie zmysły, także słuch, mimo, że w filmie nie ma właściwie dialogów.

Anna Tatarska

"Czerwony żółw" to baśń dla dorosłych, uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy...

La La Land

La La Land

Niedzielny wieczór rozpocznie triumfator 89. gali rozdania Oscarów®, czyli "La La Land". Obraz Damiena Chazelle’a nominowano w aż 14 kategoriach i nagrodzono aż 6 statuetkami (najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Emma Stone, najlepsza reżyseria – Damien Chazelle, najlepsze zdjęcia – Linus Sandgren, najlepsza muzyka – Justin Hurwitz, najlepsza piosenka – "City of Stars", najlepsza scenografia). Film zdobył także siedem Złotych Globów.

"La La Land" jest jak tort bezowy z mango, po którym zamawia się sernik z malinami oblany gorącą gorzką czekoladą i nie kieliszek, ale butelkę szampana. Po wszystkim trochę mdli nas z przesłodzenia, ale nawet wtedy nie potrafimy odepchnąć perwersyjnej myśli, że chcemy więcej.

Łukasz Knap. WP Film

Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Lion. Droga do domu

Lion. Droga do domu

Spotkanie z oscarowymi hitami w CANAL+ rozpocznie "Lion. Droga do domu". Obraz nominowano do Oscara® 2017 w aż 6 kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Dev Patel), najlepsza aktorka drugoplanowa (Nicole Kidman), najlepszy scenariusz (Luke Davies), najlepsze zdjęcia (Greig Fraser) i najlepsza muzyka (Dustin O'Halloran, Volker Bertelmann).

"Lion. Droga do domu" jest jednym z niewielu filmów, które poruszają istotny społecznie temat, nie szantażując widza emocjonalnie.

Jan Stąpor, WPROST

Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Captain Fantastic

Captain Fantastic

Dzień później w CANAL+ - "Captain Fantastic" z Viggo Mortensenem w roli głównej. Aktor otrzymał za swoją rolę, nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii® w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

"Captain Fantastic" kilkakrotnie zaskakuje swoimi pomysłami, tworząc wyrazisty portret dynamiki rodzinnej i zderzając go z tym, o czym standardowo myślimy myśląc o współczesnej rodzinie.

Michał Kaczoń, FILM

Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.

9 marca w CANAL+ Film


20:00 Klient - thriller
22:00 Lion. Droga do domu - dramat
23:55 Captain Fantastic - komediodramat

10 marca w CANAL+ Film


18:20 Oscary 2018 - skrót gali
20:00 La La Land - musical
22:05 Przełęcz ocalonych - dramat wojenny