Weekend z polskim kinem w CANAL+

11-13 maja w CANAL+

W majowy weekend CANAL+ zaprasza widzów na rodzime produkcje. Cykl "Polski weekend" potrwa od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja, a w nim premierowo trzy filmy fabularne: "Człowiek z magicznym pudełkiem" z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje CANAL+: "Dzikie róże" i "Pewnego razu w listopadzie...". Wśród premier także filmy krótkometrażowe polskiej produkcji: "Paryżanka", "Świetne wieści" oraz "Otwarcie".

Sobotnie premiery zostaną odkodowane dla wszystkich abonentów nc+ nieposiadających opcji dodatkowej CANAL+ oraz abonentów sieci kablowych, które zdecydowały się odkodować sygnał tego dnia.

SPRAWDŹ INNE PROPOZYCJE W PAŚMIE ODKODOWANYM CANAL+

Człowiek z magicznym pudełkiem

PREMIERA: piątek, 11 maja o godz. 21:00

Człowiek z magicznym pudełkiem

Cykl rozpocznie komedia z elementami science fiction w reżyserii Bodo Koxa – "Człowiek z magicznym pudełkiem". Film w 2018 roku nominowany był do Polskich Nagród Filmowych "Orły" w kategoriach najlepsza muzyka oraz najlepsza scenografia, a w 2017 zdobył Złotego Lwa za najlepszą muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Warszawa, rok 2030. Adam (Piotr Polak) przeprowadza się do stolicy i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Glorię (Olga Bołądź) i szybko zadurza się w kobiecie. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, jednak z czasem romans nabiera rumieńców, aż pewnego dnia chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację...

Dzikie róże

PREMIERA: sobota, 12 maja o godz. 22:15

Dzikie róże

Kolejnym polskim filmem jest koprodukcja CANAL+ "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej. W role głównych bohaterów wcielają się Marta Nieradkiewicz ("Kamper") oraz Michał Żurawski ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"). Produkcja w wyjątkowy sposób opowiada o ciągłym poczuciu samotności, nieprzemyślanych decyzjach i wielkiej życiowej tragedii.

Życie Ewy (Marta Nieradkiewicz) koncentruje się na dzieciach i obowiązkach domowych. Niestety nie może liczyć na wsparcie męża (Michał Żurawski), który na co dzień pracuje w Norwegii. Kobieta pragnie na nowo poczuć się pełnowartościowa i doceniona, więc wplątuje się w niebezpieczny w skutkach romans z nastolatkiem. Nagle do Polski wraca mąż Ewy i zaczyna zauważać zmianę w życiu żony. Gdy wydaje się, że nie może stać się już nic gorszego, na plantacji dzikich róż ginie Jasio – ich dwuletni synek. Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki?

Pewnego razu w listopadzie...

PREMIERA: niedziela, 13 maja o godz. 21:30

Pewnego razu w listopadzie

Finał cyklu z polskim filmem uwieńczy koprodukcja CANAL+ "Pewnego razu w listopadzie..." w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. To portret przerażającego oblicza współczesnej Polski. Brak solidarności i współczucia jest szczególnie dotkliwy, gdy nagle traci się wszystko. W głównych rolach Agata Kulesza ("Ida") i Grzegorz Palkowski ("Szczęście świata").

Matka (Agata Kulesza) wraz z synem Mareczkiem (Grzegorz Palkowski) mieszkają w przedwojennej warszawskiej kamienicy. Młody mężczyzna zaczyna właśnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, matka nie pracuje, ponieważ po nagłym zwolnieniu, była nauczycielka pogrążyła się w głębokiej depresji. Gdy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie, ich życie wywraca się do góry nogami. Ich codziennością staje się tułanie od przytułku do noclegowni, od ogródków działkowych do squatu w centrum miasta.

11 maja w CANAL+


21:00 Człowiek z magicznym pudełkiem - film science fiction

12 maja w CANAL+ PASMO ODKODOWANE CANAL+


15:00 Paryżanka - film krótkometrażowy
17:35 Świetne wieści - film krótkometrażowy
22:15 Dzikie róże - dramat obyczajowy
23:50 Otwarcie - film krótkometrażowy

13 maja w CANAL+


21:30 Pewnego razu w listopadzie... - dramat obyczajowy