Piotr Matwiejczyk

Głosów: 15, Suma: 75, Średnia: 5.00

Reżyser/Aktor

ur. 1980.04.28 (Trzebnica, Polska)
wiek: 39 lat

kraj pochodzenia: Polska

Piotr Matwiejczyk konsekwentnie realizuje swoje filmowe pomysły, umacniając się na pozycji najprężniejszego twórcy polskiego kina offowego.

Wybrana filmografia

 

Biografia

Reżyser kręci dramaty obyczajowe nie bojąc się bolesnych tematów ("Wstyd", "Pamiętasz mnie?"), nie stroni też od typowo komediowych projektów ("Koszmar minionej zimy", "Chinacity"). "Na boso" podejmuje kwestię braku komunikacji między ludźmi i wynikających z tego konsekwencji. "Wszystko i wszyscy, którzy nas otaczają, kreują nas. Ale każdy czasem potrzebuje powiedzieć coś od siebie, tak jak zrobiła to nasza bohaterka. Historia ma bardzo spokojny i płynący charakter. Przez pierwszą cześć zastanawiamy się, o co chodzi, by po chwili zasnąć i popatrzeć, co się dzieje poza nami. Zastanawiamy się razem z resztą bohaterów: dlaczego? Ale tak samo jak oni nie znajdujemy odpowiedzi. Jedyne co nam zostaje to przymknięcie oczu" - opowiada reżyser i autor scenariusza.

Charakterystyczne dla filmów Matwiejczyka jest pojawianie się na pierwszym planie bohaterów dziecięcych i młodzieży. Reżyser przyznaje, że lubi spoglądać na świat oczami dziecka.