Rachel Weisz

Głosów: 91, Suma: 453, Średnia: 4.80

Aktorka

ur. 1971.03.07 (Londyn, Anglia, Wlk. Brytania)
wiek: 49 lat

kraj pochodzenia: Wlk. Brytania

Dość niedawno stała się w Hollywood gwiazdą pierwszej wielkości, a karierę zaczynała od pracy modelki. W wieku 14 lat otrzymała propozycję wystąpienia w "Królu Dawidzie" w reżyserii Bruce'a Beresforda, jednak jej ojciec zagroził opuszczeniem rodziny, jeżeli córka przyjmie propozycję. Wtedy posłuchała ojca, ale i tak było jej pisane zaistnieć na wielkim ekranie.

Nagrody filmowe

Najlepsza aktorka drugoplanowa - Rachel Weisz, film Wierny ogrodnik
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Rachel Weisz, film Wierny ogrodnik

Wybrana filmografia

 

Biografia

"Trzeba każdą scenę zagrać jak najszczerzej i nie myśleć o reakcji widzów, o tym, co ktoś o tobie pomyśli. Myślę, że im poważniej się do czegoś podchodzi, tym większe ryzyko śmieszności".Rachel Hannah Weisz przyszła na świat jako starsza z dwóch córek austriackiej psychoanalityczki i węgierskiego wynalazcy - jej rodzice przyjechali do Wielkiej Brytanii tuż przed wybuchem II wojny światowej. Uczęszczała do prestiżowej St Paul's Girls School w Londynie. Mając 14 lat, zaczęła pracować jako modelka. Rodzice nie zgodzili się jednak, by przyjęła rolę w filmie "Król Dawid" z Richardem Gere'em u boku.Studiowała na wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu Cambridge. Była wtedy radykalną feministką. W tym okresie założyła grupę teatralną Talking Tongues. Wystąpiła z nią w 1991 roku na Festiwalu w Edynburgu, zdobywając The Guardian Award za sztukę, którą napisała i w której zagrała. Na ekranie zadebiutowała w 1992 r. w miniserialu telewizyjnym "Advocates II", a rok później u boku Ewana McGregora pojawiła się w telewizji ponownie, grając w adaptacji powieści Stendhala "Czerwone i czarne" w reżyserii Bena Bolta.


W 1994 roku za rolę w sztuce teatralnej Noela Howarda "Design For Living" w reżyserii Seana Mathiasa otrzymała nagrodę londyńskiej krytyki dla najbardziej obiecującej debiutantki.Po kilku mniej znaczących rolach w serialach telewizyjnych i filmach, zagrała u boku Keanu Reevesa i Morgana Freemana w "Reakcji łańcuchowej" Andrew Davisa i w "Ukrytych pragnieniach" Bernarda Bertolucciego z Liv Tyler i Jeremym Ironsem. W następnym roku wystąpiła z Benem Affleckiem w komedii "Na całość" i z Vincentem Perezem w "Kochankach sztormowego morza". Kolejne lata to role w "Dziewczynach z farmy", "Piłkarskim romansie", "Kropli słońca" Istvána Szabó, gdzie partnerowała Ralphowi Fiennesowi oraz "Mumii" Stephena Sommersa - filmie, dzięki któremu stała się rozpoznawalna.

Rok 2001 przyniósł jej nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za rolę we "Wrogu u bram", gdzie wystąpiła z Josephem Fiennesem; zagrała także w kontynuacji horroru o mumii - "Mumia powraca".W filmie "Był sobie chłopiec" znalazła się na planie z Hugh Grantem, w "Przekręcie doskonałym" z Dustinem Hoffmanem, a w "Zawiści" z Benem Stillerem. Świetny "Kształt rzeczy" także wyprodukowała, natomiast u boku Keanu Reevesa pojawiła się ponownie w filmie "Constantine" (nominacja do nagrody Teen Choice).

Grając żonę głównego bohatera w "Wiernym ogrodniku", w którego wcielił się Ralph Fiennes, była w ciąży.

Za stworzoną tam kreację Tessy Quayle otrzymała Oscara za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, a także wiele innych wyróżnień, w tym Złoty Glob, nagrodę BIFA oraz nominację do nagrody BAFTA.W sumie wystąpiła w ponad 40 produkcjach. Głośna była jej rola w filmie "Źródło" Darrena Aronofsky'ego z 2006 r. W tym samym roku wystąpiła w produkcji fantasy "Eragon", użyczając głosu zarówno w filmie, jak i w grze wideo. Została w ten sposób jedną z pierwszych aktorek w historii kina wcielających się w głównej roli w postać... smoka, a właściwie smoczycy. Na plan kolejnego filmu, "Jagodowe noce" Wong Kar-waia, wróciła 2 miesiące po urodzeniu syna. Kolejne jej filmy to m.in. "Na pewno, być może", "Agora" (rola Hypatii, którą w nim zagrała, została napisana specjalnie dla niej) i "Nostalgia anioła" w reżyserii Petera Jacksona.W życiu prywatnym związana była najpierw z aktorem Neilem Morrisseyem, partnerem z planu "Piłkarskiego romansu", później z reżyserem Samem Mendesem, a od 2002 r. z reżyserem Darrenem Aronofskym, z którym była zaręczona. W 2006 r. parze urodził się syn, Henry Chance.

Od grudnia 2010 roku jest w związku z Danielem Craigiem, którego poznała przy okazji zdjęć do "Dream House". Spędza czas, podróżując pomiędzy Londynem i Nowym Jorkiem. Jeździ czarnym Jaguarem. Jej ulubieni aktorzy to: Gena Rowlands, Katharine Hepburn, Shirley MacLaine, Ingrid Bergman i Jack Nicholson, a muzycy - Jimi Hendrix i Janis Joplin. Występowała w reklamach kosmetyków L'Oreal, była twarzą firmy Revlon.

INNE INFORMACJE O AKTORZE

Rachel Weisz będzie Elizabeth Taylor

Rachel Weisz zagra Elizabeth Taylor w biograficznym...

21:05 (28.10)

Zaginiony chłopiec Rachel Weisz

Rachel Weisz zagra w filmie na podstawie nowej książki...

16:42 (07.03)

\"Roma\" i \"Faworyta\" zwycięzcami nagród BAFTA 2019

\"Roma\" najlepszym filmem, a \"Faworyta\" najlepszym...

22:25 (10.02)

Olivia Colman wygląda jak borsuk

W sieci pojawił się klip z filmu "Faworyta" greckiego...

17:17 (18.12)

Rachel Weisz jest faworytą

W sieci pojawił się zwiastun filmu "The Favourite"...

01:17 (10.07)

Poniedziałki w kostiumie tylko w CANAL+

„Milczenie”, „Moja kuzynka...

WIĘCEJ

Nieposłuszne Rachel McAdams i Rachel Weisz

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Disobedience",...

04:11 (02.02)

Sam Claflin stawi czoła Rachel Weisz

Fox Searchlight ujawniło nowy zwiastun remake'u filmu...

20:09 (21.03)

Nicholas Hoult na dworze królowej Anny

Nicholas Hoult dołączył do obsady filmu "The Favourite" z...

12:35 (01.03)

Sam Claflin chce się zemścić na Rachel Weisz

Do sieci trafił zwiastun remake'u filmu "Moja kuzynka...

17:55 (25.01)

Rachel Weisz pierwszym lekarzem

W Hollywood wrócono do projektu "Secret Life of Dr. James...

19:41 (12.12)

Rachel McAdams przyjaciółką Rachel Weisz

Rachel McAdams prowadzi rozmowy w sprawie udziału w...

00:27 (05.10)

Nieposłuszna Rachel Weisz

Rachel Weisz zagra w kinowej adaptacji powieści...

02:39 (30.09)

Rachel Weisz może być kimkolwiek chce

Do sieci trafił zwiastun filmu "Complete Unknown" z...

09:36 (12.08)

Rachel Weisz kontra Timothy Spall w sprawie Holocaustu

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Denial" z...

00:36 (20.06)

Alicia Vikander, Michael Fassbender znajdują dziecko...

W sieci pojawił się nowy trailer dramatu "Światło między...

00:42 (16.05)