PLANETA ZARA

PLANETA ZARA

PREMIERY

2003.06.23

CANAL+ PREMIUM

PLANETA ZARA

Planet Zara

Hiszpania, 2002

reżyseria:

gatunek: dokument

czas trwania: 57 min

0.00

Hermetyczny i kojarzony z kilkoma wielkimi nazwiskami świat mody przeżywa wielką rewolucję. Dior, Lagerfeld, Boss i wielkie sieci takie, jak Benetton stanęły w obliczu wyzwania rzuconego im przez człowieka znikąd. Hiszpan Amancio Ortega w ciągu kilku lat zbudował markę, w którą ubierać chcą się wszyscy, od wielkich hollywoodzkich gwiazd po goniące za oryginalnością nastolatki.

"Zara" to z pewnością nie tylko moda, kreacje i pret a porter, to także zjawisko socjologiczne i kulturowe. Każdego tygodnia powstają nowe sklepy tej sieci. Sądząc po obrotach i popularności marki, wszystko wskazuje na to, że ekspansja ta będzie kontynuowana. Amancio Ortega w przeciwieństwie do swoich rywali z branży nie szuka rozgłosu. Unika kamer, wywiadów i tego samego wymaga od swoich współpracowników. W tajemnicy i bez rozgłosu grono ludzi skupionych wokół Ortegi przygotowało przewrót na wielką skalę w branży, w której wydawałoby się nie ma już miejsca dla nikogo nowego.

Autorom dokumentu udało się przeniknąć do wnętrza ściśle strzeżonego imperium. Dzięki nim możemy wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju lekcji biznesu, kreacji gustów i nowych potrzeb.