PREMIERA

2016.02.28

CANAL+ SERIALE

Lucyfer

Lucifer

USA, 2016

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 45 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Lucifer Morningstar (Tom Ellis) porzuca piekło i postanawia rozpocząć nowe życie w Los Angeles, gdzie prowadzi luksusowy piano bar.

Poznaje tam detektyw Chloe Decker (Lauren German), której nieoficjalnie pomaga rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne. Wykorzystuje przy tym swoją nieśmiertelność oraz inne nadprzyrodzone talenty. Fascynacja Lucyfera piękną policjantką niepokoi jego przyjaciółkę Maze (Lesley-Ann Brandt), demona w ciele młodej kobiety, która przybyła na Ziemię razem z Królem Ciemności.

Pierwotnie postać Morningstara pojawiła się w komiksach "Sandman" Neila Gaimana. Serial nawiązuje jednak do komiksów DC Comics Mike'a Careya z lat 1999-2006 (75 zeszytów), w których wygląd tytułowego bohatera był wzorowany na Davidzie Bowie. Za serialową adaptację "Lucyfera" odpowiada Tom Kapinos, twórca "Californication", który jest autorem scenariusza, reżyserem i producentem wykonawczym serialu. Pierwszy odcinek wyreżyserował Len Wiseman, ("Sleepy Hollow", "Underworld"). "Lucyfer", zanim jeszcze powstał, wzbudził duże kontrowersje. Jego produkcję oprotestowało stowarzyszenie amerykańskich matek (American Family Association), które twierdziło, że serial wychwala szatana.

ODCINEK 1
Lucyfer spotyka się z przyjaciółką, której pomógł kiedyś rozpocząć karierę w show biznesie. Podczas spaceru ulicami Los Angeles z nadjeżdżającego samochodu padają strzały. Dziewczyna zostaje zabita. Lucyfer chce za wszelką cenę dopaść zleceniodawcę. Używa wszystkich mocy, żeby przydzielona do sprawy detektyw Decker do niego trafiła. Jednocześnie musi sobie radzić z wizytami brata anioła, który próbuje go nakłonić do powrotu do piekła.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 28 lutego 2016, 22:00


ODCINEK 2
Detektyw Decker zostaje wezwana na miejsce tragicznego wypadku, w którym ginie młody celebryta, syn gwiazdy filmowej. Na miejscu zostaje zatrzymany paparazzi, który przyznaje się do przyczynienia się do śmierci mężczyzny. Za Decker podąża Lucyfer, który prowadzi własne dochodzenie i nie pozwala odsunąć się od sprawy.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 6 marca 2016, 22:00


Lucyfer
reżyseria:
USA, 2016
Lucifer Morningstar (Tom Ellis) porzuca piekło i postanawia rozpocząć nowe życie w Los Angeles, gdzie prowadzi luksusowy piano bar.
serial kryminalny
Lucyfer
4,3 5 1 585