PREMIERA

2013.05.08

CANAL+ SERIALE

Shameless 2

USA, 2012

, ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial obyczajowy

Ocena filmu

0.00

Opis

Gallagherowie to dysfunkcyjna rodzina z Chicago. Samotnie wychowujący szóstkę dzieci Frank (William H. Macy) jest alkoholikiem i beztroskim próżniakiem, obowiązek prowadzenia domu spoczywa więc na jego najstarszej córce, Fionie (Emmy Rossum).

Dziewczyna rzuciła szkołę, zatrudnia się przy słabo płatnych pracach i wytrwale zajmuje się rodzeństwem: Phillipem (Jeremy Allen White), Ianem (Cameron Monaghan), Debbie (Emma Kenney), Carlem (Ethan Cutkosky) i małym Liamem (Brennan Kane Johnson, Blake Alexander Johnson), którego wyróżnia ciemna skóra. O względy Fiony zabiega Jimmy (Justin Chatwin), chłopak zajmujący się kradzieżami samochodów. Frank tymczasem interesuje się Sheilą (Joan Cusack), cierpiącą na agorafobię mężatką z sąsiedztwa. Codzienne życie rodziny oraz ich znajomych zawsze obfituje w najbardziej nieprzewidziane perypetie.

"Shameless" to remake brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem, którego akcja rozgrywa się wśród klasy pracującej Manchesteru. Ambicją twórców amerykańskiej adaptacji nie było dosłowne przenoszenie bohaterów i nastroju oryginału w inne realia, lecz nakręcenie opowieści o życiu niezamożnych obywateli USA, która bez ogródek dotykałaby problemów, takich jak bieda czy alkoholizm. - To nie jest coś w rodzaju "Mam na imię Earl" czy "Roseanne" - przekonywał pomysłodawca cyklu Paul Abbott. - Tu o wiele większą rolę odgrywa ubóstwo. Bohaterowie nie są niebieskimi kołnierzykami, oni w ogóle nie mają kołnierzyków. Współtworzący serial John Wells podkreślał, że istotne przy realizacji "Shameless" było zachowanie realizmu. - Mamy długą tradycję żartowania z podobnych ludzi - ubolewał. - W rzeczywistości oni nie są żadnymi "innymi". Żyją przecznicę obok albo piętro nad nami.

Oprócz Wellsa scenariusze serialu pisali autorzy doświadczeni pracą przy takich produkcjach, jak "Family Guy" czy "Miasteczko South Park". To ich zasługą jest szczególny, słodko-gorzki sposób pokazania świata Franka i jego rodziny. Na osobne słowa uznania zasługują aktorzy, a zwłaszcza William H. Macy ("Magnolia", "Niepokonany Seabiscuit", nominacja do Oscara za rolę w "Fargo"), Emmy Rossum ("Pojutrze", "Piękne istoty") i dwukrotnie nominowana do Oscara Joan Cusack ("Pracująca dziewczyna", "Przodem do tyłu"). Kreacje w "Shameless" zapewniły im kolejne wyróżnienia: Macy i Rossum zostali nominowani do nagrody Critics' Choice Television, Cusack zaś dwa razy ubiegała się o Emmy.

- "Shameless" jest zręcznie zrealizowane, a przy tym zaskakująco wciągające, szorstkie, zabawne, jak również wzruszające" - pisała o serialu recenzentka "The New York Times" Alessandra Stanley. - To znakomity, wciągający od pierwszej chwili serial - komplementował Tim Goodman z "The Hollywood Reporter". Przychylnie odebrali produkcję także telewidzowie: "Shameless" okazał się najpopularniejszym debiutującym serialem w dziejach kanału Showtime.

ODCINEK 1. - SUMMERTIME


Fiona stara się poukładać życie po rozstaniu ze Steve'em. Spędza dużo czasu z Veroniką i spotyka się z młodym, odnoszącym sukcesy biznesmanem. Debbie i Carl nadal prowadzą przedszkole dla maluchów. Pomimo zniknięcia Eddie'ego, Sheila stara się metodą małych kroków w końcu opuścić dom.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 7 maja 2013, godz. 00:30

ODCINEK 2. - SUMMER LOVING


Frank znajduje idealną wspólniczkę w osobie Dottie, kumpeli z baru, która cieszy się kiepskim zdrowiem i emeryturą. Fiona stara się pogodzić pracę w klubie, opiekę nad rodzeństwem i bujne życie uczuciowe. Jej koleżanka Jasmine stara się pomóc, umawiając ją ze sponsorem. Lip martwi się rozwijającym się związkiem Karen i Jody. Debbie chce mieć pokój tylko dla siebie, w związku z tym Carl przeprowadza się do vana.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 14 maja 2013, godz. 00:35

ODCINEK 3. - I'LL LIGHT A CANDLE FOR YOU EVERY DAY


Fiona ma dylematy moralne, gdy los ponownie łączy ją z miłością z liceum, który jest dziś żonaty. Żeby utrzymać dobre relacje z Dottie, Frank jest w stanie zrobić bardzo wiele. Nawet ożenić się z nią. Jody prosi Franka o rękę Karen.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 21 maja 2013, godz. 00:35

ODCINEK 4. - A BEAUTIFUL MESS


Fiona odczuwa boleśnie konsekwencje sypiania z żonatym mężczyzną, gdy jego wściekła żona puka do jej drzwi. Debbie wyskakuje podejrzana wysypka. Kiedy okazuje się, że podłoże dolegliwości Debbie wynika ze stresu, w jakim dziewczynka żyje, Fiona zaczyna się zastanawiać, czy nie obarcza dzieci zbyt wieloma obowiązkami.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 28 maja 2013, godz. 00:40

ODCINEK 5. - FATHER'S DAY


Frank rości sobie prawo do pieniędzy z ubezpieczenia i emerytury Eddie'ego, mimo że jest głównym podejrzanym w sprawie jego śmierci. Fiona wybiera się z Richardem na ślub, na którym nie mówi całej prawdy o sobie. Lip nie może poradzić sobie z tym, że Karen go odrzuciła. Carl wynajmuje pokój Franka dziwce.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 00:45

ODCINEK 6. - CAN I HAVE A MOTHER


Frank odkrywa tożsamość beneficjenta polisy ubezpieczeniowej Eddiego. Fiona wybiera się na podwójną randkę ze Stevem i jego brazylijską dziewczyną. W trakcie spotkania odkrywa, że Steve ma żonę. Ethel bardzo przeżywa śmierć Clyde'a. Sheila planuje przyjęcie weselne dla Karen.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 11 czerwca 2013, godz. 00:40

ODCINEK 7. - A BOTTLE OF JEAN NATE


Lip stara się wkupić w łaski Karen, pisząc dla niej i Jody umowę przedmałżeńską. Mimo sprzeciwu Fiony, Frank chce wyrzucić Grammy z domu. Dziewczyna zmienia zdanie, kiedy w piwnicy wybucha laboratorium amfetaminy stworzone przez Grammy. Fiona zostaje zaproszona na rejs łódką. Decyduje się pojechać, niestety nie zdaje sobie sprawy, że będzie tam również Steve ze swoją dziewczyną.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 18 czerwca 2013, godz. 00:45

ODCINEK 8. - PARENTHOOD


Grammy jest bliska śmierci. Lip rzuca szkołę, a Fiona podsuwa mu pomysł, w jaki sposób mogą oboje zdobyć dyplomy. Jednak Lip ma większy problem na głowie, orientuje się, że Karen chce sprzedać swoje dziecko.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 25 czerwca 2013, godz. 00:45

ODCINEK 9. - HURRICANE MONICA


Monica powraca i zaczyna knuć intrygi z Frankiem. Rodzina podejrzewa, że nie zamierza zostać na dłużej. Śmierć Grammy wpływa na każdego inaczej, a Franka utwierdza w przekonaniu, że musi zadbać, by każdy grosz, jaki posiadała trafił do jego kieszeni. Sheila i Jody są przekonane, że duch Eddie'ego nawiedza ich dom.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 2 lipca 2013, godz. 00:45

ODCINEK 10. - A GREAT CAUSE


Powrót Moniki powoduje, że Fiona zaczyna planować swoją przyszłość. Niestety jej plany legną w gruzach, gdy Monika zostanie aresztowana. Steve spiskuje, aby pogodzić Estefanię z jej prawdziwą miłością, po to by sam mógł być z Fioną. Lip i Ian próbują ustalić prawdziwą tożsamość dziecka Mandy.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 9 lipca 2013, godz. 00:40

ODCINEK 11. - JUST LIKE THE PILGRIMS INTENDED


Jak na rodzinę Gallagherów, to typowe Święto Dziękczynienia. Monika próbuje popełnić samobójstwo, Carl zabija orła bielika, a Karen zaczyna rodzić. Frank próbuje odzyskać pieniądze Grammy od Claytona. Steve zgadza się, aby chłopak Estefanii ukradł jego tożsamość.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 16 lipca 2013, godz. 00:35

ODCINEK 12. - FIONA INTERRUPTED


Na zakończenie drugiego sezonu samotny Frank próbuje znaleźć sposób na wydostanie Moniki z zakładu psychiatrycznego. Jimmy znajduje sposób na wkupienie się z powrotem w łaski Fiony. Prosi ją, aby spotkała się z jego rodziną. Czek z pieniędzmi z polisy ubezpieczeniowej Eddie'ego wreszcie przychodzi.
Premiera: CANAL+ Film, wtorek, 23 lipca 2013, godz. 00:40CZYTAJ BLOGI FILMOWE

WASZE OPINIE

szymon_212

Uważam że to bardzo ciekawy świetnie zrobiony serial. Rewelacyjny serial. Polecam.
Shameless 2
USA, 2012
Gallagherowie to dysfunkcyjna rodzina z Chicago. Samotnie wychowujący szóstkę dzieci Frank (William H. Macy) jest alkoholikiem i beztroskim próżniakiem, obowiązek prowadzenia domu spoczywa więc na jego najstarszej córce, Fionie (Emmy Rossum).
serial obyczajowy
Shameless 2
3,3 5 1 3