Zło jest zaraźliwe

Arctic Circle

Finlandia/Niemcy, 2018

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 50 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Wśród lodowych krajobrazów fińskiej Laponii, policjantka Nina Kautsalo przeszukuje starą chatkę, gdzie znajduje półżywą prostytutkę. Przeprowadzone badania krwi kobiety wykazują, że jest ona zakażona śmiertelnym wirusem.

Niemiecki wirusolog Thomas Lorenz dołącza do Niny w Laponii, aby zbadać tajemniczego wirusa. Aby rozwiązać zagadkę, naukowiec i policjantka będą musieli złamać prawo.

Odcinek 1.
Nina Kautsalo jest samotną matką pracującą jako policjantka w rodzinnym Ivalo. Podczas tropienia kłusowników Nina zagląda do zaniedbanej stodoły. Policjantka dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia - w pomieszczeniu znajduje nieprzytomną kobietę. Gdy wzywa posiłki, policja odnajduje ciała dwóch kobiet pochowane na farmie. Rozpoczynają się poszukiwania Raunoli, właściciela nieruchomości.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 marca, godz. 20:00

Odcinek 2.
Skuter śnieżny Raunoli zostaje odnaleziony na dnie rzeki, ale po jego właścicielu słuch zaginął. Stenius przydziela Ninę do pomocy Thomasowi, który bada wirusa. Policjantka złości się, że została odsunięta od śledztwa w sprawie zabójstwa.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 marca, godz. 21:00

Odcinek 3.
Na posterunku policji Raunola trzyma Ninę na celowniku, po czym nagle się poddaje. Podczas przesłuchania mężczyzna prosi policję o ochronę. Nina skłania go do składania zeznań, oferując mu opiekę psychiatrów i bezpieczne przewiezienie na południe Finlandii. Raunola przyznaje się do zabicia Reidera i dwóch prostytutek.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 12 marca, godz. 20:00

Odcinek 4.
Pomimo zapewnionej eskorty Raunola zostaje porwany w trakcie swojej podróży na południe. Nad ranem Gunilla nakrywa Ninę i Thomasa w pokoju hotelowym wirusologa. Tymczasem w rosyjskim Murmańsku tajemniczy i groźny Maxim torturuje Raunolę. Okazuje się, że przesłuchanie zlecił Cevikovic, na którego poluje Marcus.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 12 marca, godz. 21:00

Odcinek 5.
Kobieta w ciąży należąca do miejscowej sekty pojawia się w ośrodku medycznym. Thomas jest zmuszony odebrać poród. Niestety zarówno matka, jak i zdeformowane dziecko umierają. Po przeprowadzonych testach okazuje się, że oboje byli zarażeni wirusem. Mąż kobiety przyznaje, że korzystał z usług prostytutek. Oburzony Thomas żąda przebadania wszystkich członków sekty.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 marca, godz. 20:00

Odcinek 6.
Irina nie chce rozmawiać z nikim poza Niną. Policjantka wykorzystuje ten fakt, aby wymusić na Steniusie zgodę na powrót do śledztwa. Początkowo nieufna Irina powoli otwiera się przed Niną i opowiada jej o doświadczeniach z Murmańska, gdzie pracowała jako dziewczyna do zabawiania gości na imprezach. Wyznaje, że wraz z trzema innymi kobietami została porwana do Finlandii - miała być wykorzystywana jako niewolnica seksualna, a później zabita. Irina rozpoznaje Hamariego i Reidera, ale nie Raunolę. Kobieta jest śmiertelnie przerażona, że Cevikovic może ją dopaść.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 19 marca, godz. 21:00

Odcinek 7.
Stenius i Nikander odnajdują martwą Evgenyę - kobieta zamarzła na śmierć. Nina budzi się w pokoju hotelowym Thomasa. Stenius i Nikander wysyłają kobiety odnalezione w ciężarówce z powrotem do Rosji. Nikander przesłuchuje Esko, ale ten odmawia składania jakichkolwiek zeznań. Ylikorpi podejrzewa, że Esko nie był świadomy, że przewozi swoją ciężarówką uprowadzone kobiety.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 marca, godz. 20:00

Odcinek 8.
Strzał Raunoli omija Ninę. Policjantce udaje się odeprzeć atak Raunoli, ten jednak upada na swój nóż i umiera. Nina omawia całą sytuację ze swoją matką. Prosi ją, aby wybaczyła Maricie niesubordynację. Marcus kontaktuje się z Thomasem i Niną i przekazuje im informacje o Cevikovicu. Wyjawia też swoje motywacje.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 26 marca, godz. 21:00
Zło jest zaraźliwe
reżyseria:
Finlandia/Niemcy, 2018
Wśród lodowych krajobrazów fińskiej Laponii, policjantka Nina Kautsalo przeszukuje starą chatkę, gdzie znajduje półżywą prostytutkę. Przeprowadzone badania krwi kobiety wykazują, że jest ona zakażona śmiertelnym wirusem.
serial kryminalny
Zło jest zaraźliwe
3,9 5 1 79