POLITYKA OBSADA

Serialowa wersja kinowego hitu Patryka Vegi.
Od 21 grudnia o 21:00 w CANAL+

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj!Zamów

© prod. Love Vega Sp. z o.o. sp. komandytowa

Emisje

Polityka, odc. 1
PT | 23.10 | 23:00

CANAL+ 4K

Polityka, odc. 2
PT | 23.10 | 23:40

CANAL+ 4K

Polityka, odc. 3
PT | 23.10 | 00:25

CANAL+ 4K

Polityka, odc. 4
PT | 23.10 | 01:05

CANAL+ 4K

© prod. Love Vega Sp. z o.o. sp. komandytowa

O serialu

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

reżyseria:

Głosów: 0, Suma: 0, Średnia: 0.00
Polityka
reżyseria:
Polska, 2019
Serialowa wersja kinowego hitu Patryka Vegi, tuż po premierze filmu w kinach.
miniserial
Polityka
3,2 5 1 83

Aktorzy

Prezes

Szef klubu parlamentarnego, szara eminencja, to on faktycznie trzyma władzę nie tylko w swojej partii, ale także w rządzie. Pomimo tego zdaje się nie mieć świadomości o współczesnych polskich realiach. Bezwzględny i stanowczy dla współpracowników, ma słabość do swojego rehabilitanta Bartka.

Ojciec Dyrektor

Dyrektor Szkoły Prawdy, właściciel katolickiej telewizji i radia, wysoko postawiony duchowny, który za pomocą swoich wiernych, skutecznie steruje pracami rządu. Wykorzystuje własne media do szantażu polityków i otrzymywania ogromnych dotacji finansowych. Manipuluje także absolwentami swojej szkoły.

Jadwiga

Wiejska gospodyni, która z dnia na dzień staje się najważniejszą kobietą w państwie – premierem i twarzą dobrej zmiany. Pod wpływem pracy sztabu doradców i stylistów zmienia się w twardą przywódczynię, jednak jedna zła decyzja powoduje, że jej ciężko wypracowany wizerunek legnie w gruzach.

Alojzy

Minister Obrony Narodowej, pała dużą sympatią do swojego podopiecznego Arka, któremu wybacza wszystkie nadużycia władzy. Z uwagi na swoją manię prześladowczą regularnie poddaje się elektrowstrząsom. Nie boi się o swoją pozycję, ponieważ posiada teczki na innych polityków.

Bankster

Minister finansów, który po porażce Jadwigi zostaje nowym premierem Polski. Powściągliwy i oschły, głosi potrzebę oszczędności i reorganizacji polityki gospodarczej kraju. Nie przeszkadza mu to jednak w pójściu na układ z Ojcem Dyrektorem i zagwarantowaniu jego absolwentom posad w najwyższych instytucjach państwowych.

Arek

Świeżo mianowany szef gabinetu politycznego MON. Mimo braku doświadczenia jest bardzo pewny siebie, niejednokrotnie nadużywa władzy dla własnej przyjemności. Zapisuje w notesie złote myśli swojego przełożonego Alojzego. Nie liczy się z konsekwencjami swoich czynów, przez co przyjdzie mu za nie słono zapłacić.

Stefan

Kierowca seicento, który po kolizji z kolumną rządową odmawia przyznania się do winy. Uczciwy, kiedy opozycja wystawia jego nazwisko na jednej ze swoich list wyborczych, szybko orientuje się, że o faktycznych głosach do Sejmu i Senatu decyduje nie program, a gra polityczna odgrywana przez wszystkich polityków.

Posłanka Piotrowicz

Kontrowersyjna posłanka o nieprzyjemniej aparycji i radykalnych opiniach na każdy temat. Bezlitosna i agresywna w stosunku do posłów opozycji, trudno ją przekrzyczeć kiedy znajduje się na sejmowej mównicy. Obraża i atakuje wszystkich, którzy mają inne poglądy.

Bartek

Rehabilitant Prezesa o liberalnych poglądach. Dzień po dniu z determinacją leczy nie tylko jego chorą nogę, lecz także wystawia na próbę jego dotychczasowe przyzwyczajenia. Nie zgadza się z Prezesem w kwestiach politycznych i protestuje by nazywano takich jak on "gorszym sortem".

Ksiądz Marek

Wierny współpracownik Ojca Dyrektora, sprawuje pieczę nad katolicką telewizją i manipuluje pokazywanymi tam treściami. Wraz z Basią, absolwentką Szkoły Prawdy, szuka nowego "wroga ojczyzny" i pomaga jej nagrać materiał o organizacji antyfaszystowskiej.

Odcinki

Odcinek 1

Wiejską sielankę przerywa niespodziewana wiadomość - Jadwiga Ewa Kasprzyk została premierem. Prezes Andrzej Grabowski instruuje kobietę, na czym mają polegać jej rządy, zaś sztab doradców intensywnie pracuje nad jej nowym wizerunkiem - twarzą dobrej zmiany. Mąż Jadwigi Tadeusz Tadeusz Chudecki próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tymczasem Arek Antoni Królikowski, przebojowy student Szkoły Prawdy, pomimo braku odpowiedniego wykształcenia zostaje mianowany szefem gabinetu politycznego MON. Dostaje swoje pierwsze zadanie wejścia do Centrum Kontrwywiadu NATO.

Odcinek 2

Po wizytacji w jednostce wojskowej Arek Antoni Królikowski doprowadza do zwolnienia starszego kaprala Dąbka. Czuje się coraz pewniej w swoich działaniach, przekraczając niejednokrotnie uprawnienia dla własnej rozrywki. Rozpoczyna również nielegalny proceder pobierania łapówek od inwestorów pragnących robić interesy z polską zbrojeniówką. Jego przełożony Alojzy Janusz Chabior przymyka na wszystko oko, jednak dla Prezesa Andrzej Grabowski zaczyna być to duży problem wizerunkowy rządu. Przy kolejnej wizytacji w jednostce żołnierze przygotowują dla Arka zemstę za wyrzucenie z wojska ich kolegi. Skiba Zbigniew Kozłowski nawiązuje romans z piękną Julią. Dziewczynie zaczyna przeszkadzać, że poseł nie chce ujawnić publicznie ich relacji.

Odcinek 3

Skiba Zbigniew Kozłowski postanawia odzyskać Julię Karolina Szymczak. Obiecuje dziewczynie wspólne życie i założenie rodziny. Tymczasem dostaje propozycję założenia nowej partii. Ojciec dyrektor Zbigniew Zamachowski wyznacza świeżo upieczonej absolwentce Basi Anna Karczmarczyk zadanie znalezienia kontrowersyjnego materiału do katolickiej telewizji. Dziewczyna postanawia zbadać organizację antyfaszystowską i wejść w jej szeregi pod przykrywką. Niestety akcja od początku nie idzie zgodnie z planem. Po operacji nogi Prezes Andrzej Grabowski powoli wraca do zdrowia. Poznaje swojego rehabilitanta Bartka Maciej Stuhr.

Odcinek 4

Z dnia na dzień Prezes Andrzej Grabowski coraz bardziej zaprzyjaźnia się z rehabilitantem Bartkiem Maciej Stuhr. Pewnego dnia, za jego namową, wymykają się razem nad Wisłę puszczać kaczki. W drodze powrotnej niespodziewanie trafiają na manifestację pod Sejmem. Bartkowi nie podobają się poglądy głoszone przez Prezesa. Stefan Daniel Olbrychski, kierowca seicento, ulega kolizji z kolumną rządową. Wie, że jechał przepisowo, więc mimo nacisków ze strony policji nie przyznaje się do winy za spowodowanie wypadku. Zbieżność nazwisk poszkodowanego oraz rozgłos, jaki dała mu jego historia postanawia wykorzystać opozycja. Pacyna Zbigniew Suszyński proponuje mu start w wyborach z ramienia ich partii. Początkowo optymistycznie nastawiony Stefan szybko odkrywa, że prawda to pojęcie względne, a manipulacja nie jest obca wszystkim partiom rządzącym. Odbywają się wybory do Sejmu i Senatu.

Polityka - postacie