CANAL+ ORIGINAL

Przykrywkowcy

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek o 21:30

Tylko w CANAL+

Ci policjanci rozbili polskie mafie! Pierwszy serial w Polsce, który pokazuje ich prawdziwe twarze.

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

Oryginalna seria dokumentalna CANAL+ poświęcona legendarnym polskim policjantom zwanym Przykrywkowcami – odpowiadają oni za największe sukcesy walki ze zorganizowaną przestępczością, rozbicia gangów i udaremnienie wielu nielegalnych akcji. Reżyser Sylwester Latkowski, twórca głośnych dokumentów „Blokersi” i „Klatka”, tym razem odsłania kulisy ich pracy. Tytułowi Przykrywkowcy po raz pierwszy odsłaniają twarze, zdradzają szczegóły tajnych operacji policyjnych oraz wprowadzają osoby postronne w swój żargon i specyfikę swojego środowiska. Do tej pory nikt nie miał dostępu do tego fascynującego świata.

Pierwsza produkcja tak głęboko wnikająca w świat operacji specjalnych z udziałem policjantów pracujących pod przykryciem. Policjanci nigdy wcześniej nie zdradzali sekretów swojej pracy. Przykrywkowcy to wyśmienicie wyszkoleni policjanci do zadań specjalnych – działając w warunkach skrajnego ryzyka, wnikają w grupy przestępcze i udają bandytów działających ramię w ramię z najniebezpieczniejszymi gangsterami. To zamknięta grupa gliniarzy, którzy niechętnie wpuszczają do swego świata ludzi z zewnątrz. Reżyser Sylwester Latkowski podczas wieloletniej pracy nad książkami, filmami i artykułami prasowymi zdążył się z nimi zaznajomić. Wreszcie udało mu się namówić niektórych z nich do opowiedzenia o swoich doświadczenia przed kamerami.

Kiedy przykrywkowcy rozpoczynają operację specjalną, dostają nową tożsamość, czyli – jak nazywają to policjanci – zostają zalegendowani. Gdy przeistaczają się w mafiozów, otrzymują indywidualny numer identyfikacyjny, którym posługują się w kontaktach z policją. Nawet koledzy nie znają ich prawdziwych imion i nazwisk. Wyposaża się ich w spreparowane dokumenty, posługują się fikcyjnymi numerami PESEL i NIP. Uczą się na pamięć nowych życiorysów. Tak przygotowani próbują wejść w strukturę gangu. Miejscem pracy przykrywkowców są zazwyczaj drogie hotele, restauracje i kluby nocne.

W serii „Przykrywkowcy” agenci osobiście odpowiedzą na pytania, które pozwolą zrozumieć ich niecodzienną pracę. Kto może zostać przykrywkowcem? Jak przebiega szkolenie? W jaki sposób dostać się w struktury mafii? Jakie koszty ponoszą policjanci, pracując w ciągłym stresie i zagrożeniu życia? Czy nie obawiają się dzisiaj zemsty gangsterów?

Serial wyprodukowany jest także w  technologii 4K i dostępny będzie w tym samym czasie również na kanale CANAL+ 4K Ultra HD.

Emisje

Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 1

PREMIERA: PN, 6 maja | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 2

PREMIERA: PN, 6 maja | 22:20

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 3

PREMIERA: PN, 13 maja | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 4

PREMIERA: PN, 20 maja | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 5

PREMIERA: PN, 27 maja | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 6

PREMIERA: PN, 3 czerwca | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 7

PREMIERA: PN, 10 czerwca | 21:30

Czytaj więcej
Przykrywkowcy. Podwójna gra

Odcinek 8

PREMIERA: PN, 17 czerwca | 21:30

Czytaj więcej