CANAL+ ORIGINAL

Sanktuarium Zła

Premiera: czwartek 6 czerwca o 21:00 po raz pierwszy w telewizji tylko w CANAL+
Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów
scroll down

Copyright CANAL+

O serialu

Czy może być coś gorszego niż uwięzienie w szpitalu, w którym nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje, a wszyscy dokoła uważają cię za kogoś zupełnie innego? Może to, że sam zaczynasz im wierzyć?

Akcja "Sanktuarium Zła", ośmioodcinkowego serialu sensacyjnego, rozgrywa się w Alpach. Główne bohaterki to pochodzące ze Szwecji, rozdzielone w przeszłości, identyczne bliźniaczki Siri i Helena. Ich relacje od zawsze były skomplikowane. Gdy Helena dostaje zaproszenie od Siri, by odwiedziła ją w sanatorium, w którym mieszka, kobieta w pierwszej chwili jest niechętna. Jednak wizja wakacji w Alpach ostatecznie ją przekonuje.

Po kilku dniach Siri informuje Helenę, że ma do załatwienia ważną sprawę. Prosi siostrę o zastępstwo, lecz ta, mimo zauroczenia pensjonatem, odmawia. Wkrótce Siri znika. Pozostawiona sama sobie Helena zaczyna rozumieć, że jej siostra szybko nie wróci. Odkrywa także, że w sanktuarium, w którym przebywa, prowadzone są mrożące krew w żyłach eksperymenty na pacjentach chorych psychicznie.

Uwięziona Helena zauważa, że nikt nie jest tu tym, za kogo się podaje. Na domiar złego wszyscy biorą ją za Siri. Otoczona grupą niebezpiecznych manipulatorów kobieta uświadamia sobie, że będzie musiała posunąć się do najgorszych czynów, aby przetrwać.

serial sensacyjny


Głosów: 2, Suma: 9, Średnia: 4.50
Sanktuarium zła
Szwecja, 2019
Czy może być coś gorszego niż uwięzienie w szpitalu, w którym nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje, a wszyscy dokoła uważają cię za kogoś zupełnie innego? Może to, że sam zaczynasz im wierzyć?
serial sensacyjny
Sanktuarium zła
3,8 5 1 115

Bohaterowie

Helena Brant

Straumatyzowana po śmierci ukochanego i rozdzielona od swojej siostry bliźniaczki Siri, ostatniej żyjącej osoby z rodziny. By ukryć się przed okrutnym światem Helena pracuje w nudnym call center na nocnych zmianach. Zdaje sobie sprawę ze swojej złej kondycji, ale nie umie uwolnić się z traumy.

Siri Brant

Energetyczna, pełna entuzjazmu i pociągająco burzliwa Siri wydaje się być pozytywną postacią. W rzeczywistości Siri to przebiegła i złowroga manipulantka, która nie cofnie się przed niczym by osiągnąć cel. Wrabia siostrę w pobyt w zamkniętym ośrodku, by sama mogła zająć jej miejsce i uciec na wolność.

Dr Stefania Kowalska

Nietuzinkowa myślicielka, naukowiec, psychiatra. Jej specjalizacją są kobiety o osobowościach psychopatycznych. Jest nowa w zespole a jej zadaniem jest również motywowanie pracowników aby na wszystko mieli oczy szeroko otwarte. Jest poniekąd adwokatem diabła. Jej urok osobisty i chęć do współpracy to otoczka pozwalająca ukryć ogromne ambicje. Gdy jednak zostanie zaatakowana, będzie się mścić.

Dr Martin Fisher

Dyrektor sanktuarium. Życzliwy i inteligentny przywódca, podsycający rywalizację między swoimi pracownikami w dążeniu do doskonałości. Dr Fisher ma łagodne usposobienie a zarazem wielką ambicję, aby zmienić świat. Świat, który swym okrucieństwem pewnego dnia go zaskoczy.