Upadek Królestwa

SEZON 2

Adaptacja cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella

Adaptacja cyklu "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella

ODCINEK 1

Upadek Królestwa - Odcinek 1

Uthred rozważa powrót do Bebbanburg, ponieważ za wszelką cenę pragnie odzyskać swoje królestwo. Wspólnie z zakonnicą Hildą przybywa do Jorku, gdzie Beocca i ojciec Hreothward przewodzą walkom przeciwko renegatom.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 7 września, godz. 21:00

ODCINEK 2

Upadek Królestwa - Odcinek 2

Uhtred dowodzi swej lojalności wobec Guthreda. Kiedy przybywa do nich grupa jeźdźców podważając oddanie mężczyzny, Uhtred szybko demaskuje ich zamiary.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 7 września, godz. 21:20

ODCINEK 3

Upadek Królestwa - Odcinek 3

Uhtred jest niewolnikiem na statku wikingów. Aelfric jest wściekły, że Guthred złamał sojusz, jednocząc siły z Erikiem i Sigefridem. Tymczasem w Wessex Alfred organizuje ślub córki z młodym królem.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 14 września, godz. 21:00

ODCINEK 4

Upadek Królestwa - Odcinek 4

Wczesne zwycięstwo skazuje zdradzieckich braci na wygnanie. Skruszony Guthred zatwierdza szturm na Durham i uwolnienie siostry Ragnara, która jednak nie reaguje na to tak jak się spodziewano.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 14 września, godz. 21:50

ODCINEK 5

Upadek Królestwa - Odcinek 5

Minęły trzy lata. Uhtred jest właśnicielem majątku w Wessex, który dzieli z Giselą i dwojgiem dzieci. Niespodziewanie Aethelwold składa mu wizytę, podczas której mówi, że według proroctwa Eilafa, zastąpi on Alfreda jako król Wessex, a Uhtred stanie się władcą Merci.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 21 września, godz. 21:00

ODCINEK 6

Upadek Królestwa - Odcinek 6

Po nieudanej próbie wykupu Erika i Sigefrida, Aethelraed oraz Uhtred łączą siły, aby poprowadzić wyzwoloną armię. Niestety zastają Londyn, dziwnie opustoszały. Okazuje się, że duńscy bracia mają inny plan, który postanowili wykonać na własną rękę.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 21 września, godz. 21:50

ODCINEK 7

Upadek Królestwa - Odcinek 7

Saksonowie wraz z Uhtredem wracają do siebie po nieudanym ataku na Londyn. Okazuje się, że Duńczycy porwali nielicznych ocalałych ludzi jako zakładników. Alfred jest wściekły na Aethelreda.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 28 września, godz. 21:00

ODCINEK 8

Upadek Królestwa - Odcinek 8

Uhtred wraca do Alfreda, mając wciąż w pamięci tajemnicę Aethelflaeda. Erik deklaruje publicznie miłość do jednej z uwięzionych kobiet, co doprowadza jego brata do wściekłości. W rzeczywistości to postępowanie okaże się jednak tylko podstępnym planem.

PREMIERA: CANAL+, czwartek 28 września, godz. 21:50

ZWIASTUNY:

Blog filmowy:

Głosów: 0, Suma: 0, Średnia: 0.00