Wersal. Prawo krwi 3

Finałowy sezon najdroższego francuskiego serialu. Oglądaj w najlepszej jakości obrazu w CANAL+ 4K
Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj! Zamów

O serialu

Dalsza część opowieści o życiu Ludwika XIV nazywanego "Królem Słońce", króla Francji, który rozszerzył granice Francji, rozkochał w sobie kobiety i postanowił zbudować dla siebie niesamowity pałac - Wersal. Jednak wyczerpany budżet i polityczne intrygi komplikują sprawy.

Ostatni sezon najdroższego francuskiego serialu wszech czasów produkcji CANAL+.

"(...) serial zachwyca rozmachem, wnętrza i kostiumy robią wrażenie (...), jest seks, cynizm, intrygi i krew w stylu HBO, a akcji towarzyszy pulsująca muzyka elektroniczna, niczym w „The Knick” Soderbergha."

"Polityka"

"Są takie postaci historyczne, których życie jest właściwie gotowym scenariuszem, a Ludwik XIV z pewnością zalicza się do tego grona. Władca zasiadający na francuskim tronie przez ponad 70 lat, odmieniający kraj na wiele sposobów i kształtujący jego wizerunek, który w pewnym stopniu przetrwał do dzisiaj, to postać ze wszech miar wyjątkowa. Serial o nim nie mógł więc być produkcją byle jaką i "Wersal. Prawo krwi" warunek ten spełnia na wiele sposobów."

serialowa.pl

Głosów: 0, Suma: 0, Średnia: 0.00
Wersal. Prawo krwi 3
Francja, 2018
Dalsza część opowieści o życiu Ludwika XIV nazywanego "Królem Słońce", króla Francji, który rozszerzył granice Francji, rozkochał w sobie kobiety i postanowił zbudować dla siebie niesamowity pałac - Wersal. Jednak wyczerpany budżet i polityczne intrygi komplikują sprawy.
serial historyczny
Wersal. Prawo krwi 3
4,2 5 1 105

Odcinki

ODCINEK 1
Louis świętuje zwycięstwo na wojnie, witając pokonanego cesarza Leopolda i jego siostrzenicę, Eleanor. Louis planuje również rozszerzyć swoje imperium, ale Leopold ma własne plany i uwodzi Marie-Therese. Czy jego uczucia są prawdziwe?

ODCINEK 2
Louis i Leopold rozpoczynają bitwę o Hiszpanię. Hiszpański król Karol, wie, że jego dni są policzone, a Louis i Leopold również spodziewają się tego. Tymczasem Philippe kontynuuje dochodzenie w sprawie tożsamości Człowieka w Żelaznej Masce.

ODCINEK 3
Fabien aresztuje mieszkańców miasta w odwecie za atak na Colberta. Jeanne błaga Louisa, żeby uwolnił tych których aresztował, ale niestety bezskutecznie. Bastien chce odzyskać syna i w odwecie porywa Fabien. Maintenon uświadamia Louisowi jego rozwiązłość i zmusza go do przyznania, że ją zranił.

ODCINEK 4
Ignorując wątpliwości swojego brata, Philippe przeprowadza śledztwo w sprawie Człowieka w Żelaznej Masce. Nie wie jeszcze, że Watykan wysłał szpiega Di Marco do Wersalu, aby mieć oko na Philippe'a. W czasie nieobecności Maintenon, Louis staje się coraz bardziej porywczy.

ODCINEK 5
Maintenon wraca do pałacu z nową energią i zachęca Louisa, by ten zrealizował swoje plany i nałożył restrykcje na protestantów. Chevalier broni Delphine , ale Maintenon wyrzuca go. Guillaume czuje się zagrożony i odrzuca swoją wiarę, by zapewnić sobie pewność zawarcia umowy i uratowania rodzinnego biznesu. Jego siostra Jeanne jest przerażona, myśląc, że brat sprzedał swoją duszę w zamian za marzenia o Wersalu.

ODCINEK 6
Po tragedii śmierci Marie-Thérèse Louis zmienia taktykę. Ma zamiar ożenić się z córką Philippe'a. Król Karol zaczyna spiskować z Turkami, aby zaatakować Austrię. Niestety, na drodze Króla pojawia się nowy przeciwnik w postaci papieskiego wysłannika Leto, który przybył, aby uczestniczyć w pogrzebie Marie-Thérèse.

ODCINEK 7
Louis i Philippe postanawiają odwiedzić akuszerkę, która uczestniczyła w utrzymanych w tajemnicy narodzinach ich brata. Odkrywają, że ich brat zmarł w młodym wieku. Mężczyźni w dalszym ciągu zadają sobie pytanie, kim jest Człowiek w Żelaznej Masce. W tym samym czasie Fabien śledzi zbiegów - Sophie i Eleanor.

ODCINEK 8
Louis pogrążył się w kryzysie egzystencjalnym. On i Philippe zadają sobie pytanie, co zrobić z więźniem. Louis dowiaduję się, że Philippe chce go wysłać do kolonii francuskiej, jednak ten pomysł mu się nie podoba. Louis zaczyna sobie zdawać sprawę, że jest tylko jedno wyjście z sytuacji - musi zabić Philippe. Tymczasem na ulicach Paryża zaczyna się chaos.

Obsada

Ludwik XIV
Filip I Burbon-Orleański
Fabien Marchal
Maria Teresa Austriaczka
Madame de Montespan

Wideo

Wersal. Prawo krwi sezon 3 - oficjalny zwiastun

Galeria

Odcinek 1 i 2

Odcinek 3 i 4

Odcinek 5 i 6

Odcinek 7 i 8

Odcinek 9 i 10