";
CANAL+ ORIGINAL | 4K

Żmijowisko

Serial kryminalny CANAL+

premiera: jesień 2019

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj!Zamów

Copyright CANAL+

O serialu

Żmijowisko. Wojciech Chmielarz

"Żmijowisko" to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle. Ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować.

Serial "Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Łukasz Palkowski ("Belfer"). W rolach głównych wystąpią m.in.: Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński. W obsadzie znaleźli się także Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska, Marta Malikowska, Małgorzata Klara.

Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Autorem zdjęć jest Michał Sobociński.

Bohaterowie serialu

 • Ojciec Igora i Ady, mąż Kamili. Pracuje jako pośrednik handlu nieruchomościami. Czuje się niedoceniony przez Kamilę. Ich związek jest wynikiem nieoczekiwanej ciąży, przez którą musiał rzucić studia architektoniczne i zacząć zarabiać na rodzinę.

 • Matka Igora i Ady, żona Arka. Była dziewczyna Roberta. Jet pasywno-agresywna wobec Arka, ma do niego żal za to, że ich życie jest przeciętne. Dla Ady poświęciła swoje młodzieńcze marzenia. Gdy Ada znika życie Kamili również się kończy.

 • Narzeczony Adaomy. Były chłopak Kamili. Odnoszący sukcesy manager z branży medialnej. Czuje się spełniony i zadowolony ze swojego życia. Po tragedii w Żmijowisku ponownie zbliża się do Kamili. Jego związek z Adaomą przeżywa kryzys.

 • Adaoma

  Adaoma

  Davina Reeves-Ciara

  Narzeczona Roberta. Córka Polki i Nigeryjczyka. Jest modelką – celebrytką. Ma poczucie, że wszystko, co osiągnęła zawdzięcza tylko temu, jak wygląda. Ma ogromną ambicję udowodnienia, że jest inaczej. Chce napisać książkę o Żmijowisku.

 • Ada

  Ada

  Hanna Koczewska

  Córka Kamili i Arka. Pilna uczennica liceum. Bacznie obserwuje rodziców i dużo rozumie z ich toksycznej relacji. Zakochana w Pawle, rówieśniku z klasy – chciała wyjechać z nim na obóz, ale jej plany pokrzyżował pomysł Kamili o rodzinnym urlopie w Żmijowisku. Uważa, że to najgorsze wakacje w jej życiu.

 • Ojciec Sabiny. Człowiek interesu. Dąży po trupach do celu. Wie, jak wykorzystywać prawo dla swojej korzyści, nie cofnie się także przed zastraszaniem innych.

 • Syn Krzyśka i Joanny, wnuk Szuwara – gospodarzy Żmijowiska. Rodzice traktują go jak tanią siłę roboczą do pracy w gospodarstwie. Damian ma niewielki kontakt z rówieśnikami, co wpływa na jego niepewność siebie oraz brak umiejętności społecznych. Zakochuje się w Sabinie. Jest zdolny zrobić wszystko, by się do niej zbliżyć.

 • Gospodyni Żmijowiska, żona Krzyśka, córka Szuwara, matka Damiana i Gosi. Żmijowisko jest jej miejscem na Ziemi. W całości poświęca się agroturystyce. Czuje, że nie ma w nikim oparcia. Ojciec odcina się od tej inicjatywy, a mąż wydaje się jej niedojrzały do prowadzenia biznesu.

 • Gospodarz Żmijowiska. Mąż Joanny, ojciec Damiana. Nie może znaleźć porozumienia z teściem, a rodzinny interes zaczyna pogrążać się w długach. Krzysiek stara się być dobrym ojcem i gospodarzem. Czuje się jednak niedoceniany, a odpowiedzialność za rodzinę zaczyna go przytłaczać.

 • Michalina

  Michalina

  Małgorzata Klara

  Koleżanka Kamili. Rozwódka. Przez lata żyła w związku, w którym mąż ją poniżał. Teraz powoli odzyskuje poczucie własnej wartości i panowanie nad własnym życiem.

 • Sabina

  Sabina

  Kamila Urzędowska

  Córka Kajetana. Wszystkie negatywne przeżycia przemienia w gniew, który nieustannie w niej buzuje. Ma wiele cech psychopatycznych, a gromadzona w niej agresja jest wprost proporcjonalna do braku miłości, jaki odczuwa. Wchodzi w dziwną relację z Damianem – manipuluje nim.

 • Ojciec Joanny, właściciel gospodarstwa w Żmijowisku. Szuwar to twardy człowiek. Ważna jest dla niego rodzina, więzy krwi, ale przede wszystkim – ziemia. Żyje według własnych zasad i we własnym poczuciu sprawiedliwości. Posiada broń i nie waha się jej użyć. Według niego prawo powinno chronić przede wszystkim jego własne interesy.

Żmijowisko - materiały wideo

Zdjęcia z planu