";
CANAL+ ORIGINAL | 4K

Żmijowisko

Serial kryminalny CANAL+

OGLĄDAJ ONLINE W NC+GO

Wybierz pakiet z CANAL+ i oglądaj!Zamów

Emisje

Żmijowisko, odc. 5
CZ | 24.09 | 23:25

CANAL+ SERIALE

Copyright CANAL+

O serialu

Żmijowisko. Wojciech Chmielarz

"Żmijowisko" to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle. Ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować.

Serial "Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Łukasz Palkowski ("Belfer"). W rolach głównych wystąpią m.in.: Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński. W obsadzie znaleźli się także Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska, Marta Malikowska, Małgorzata Klara.

Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Autorem zdjęć jest Michał Sobociński.

Żmijowisko
Polska, 2019
Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili.
serial kryminalny
Żmijowisko

Bohaterowie serialu

 • Ojciec Igora i Ady, mąż Kamili. Pracuje jako pośrednik handlu nieruchomościami. Czuje się niedoceniony przez Kamilę. Ich związek jest wynikiem nieoczekiwanej ciąży, przez którą musiał rzucić studia architektoniczne i zacząć zarabiać na rodzinę.

 • Matka Igora i Ady, żona Arka. Była dziewczyna Roberta. Jest pasywno-agresywna wobec Arka, ma do niego żal za to, że ich życie jest przeciętne. Dla Ady poświęciła swoje młodzieńcze marzenia. Gdy Ada znika życie Kamili również się kończy.

 • Ada

  Ada

  Hanna Koczewska

  Córka Kamili i Arka. Pilna uczennica liceum. Bacznie obserwuje rodziców i dużo rozumie z ich toksycznej relacji. Zakochana w Pawle, rówieśniku z klasy – chciała wyjechać z nim na obóz, ale jej plany pokrzyżował pomysł Kamili o rodzinnym urlopie w Żmijowisku. Uważa, że to najgorsze wakacje w jej życiu.

 • Gospodarz Żmijowiska. Mąż Joanny, ojciec Damiana. Nie może znaleźć porozumienia z teściem, a rodzinny interes zaczyna pogrążać się w długach. Krzysiek stara się być dobrym ojcem i gospodarzem. Czuje się jednak niedoceniany, a odpowiedzialność za rodzinę zaczyna go przytłaczać.

 • Gospodyni Żmijowiska, żona Krzyśka, córka Szuwara, matka Damiana i Gosi. Żmijowisko jest jej miejscem na Ziemi. W całości poświęca się agroturystyce. Czuje, że nie ma w nikim oparcia. Ojciec odcina się od tej inicjatywy, a mąż wydaje się jej niedojrzały do prowadzenia biznesu.

 • Syn Krzyśka i Joanny, wnuk Szuwara – gospodarzy Żmijowiska. Rodzice traktują go jak tanią siłę roboczą do pracy w gospodarstwie. Damian ma niewielki kontakt z rówieśnikami, co wpływa na jego niepewność siebie oraz brak umiejętności społecznych. Zakochuje się w Sabinie. Jest zdolny zrobić wszystko, by się do niej zbliżyć.

 • Ojciec Joanny, właściciel gospodarstwa w Żmijowisku. Szuwar to twardy człowiek. Ważna jest dla niego rodzina, więzy krwi, ale przede wszystkim – ziemia. Żyje według własnych zasad i we własnym poczuciu sprawiedliwości. Posiada broń i nie waha się jej użyć. Według niego prawo powinno chronić przede wszystkim jego własne interesy.

 • Adaoma

  Adaoma

  Davina Reeves-Ciara

  Narzeczona Roberta. Córka Polki i Nigeryjczyka. Jest modelką – celebrytką. Ma poczucie, że wszystko, co osiągnęła zawdzięcza tylko temu, jak wygląda. Ma ogromną ambicję udowodnienia, że jest inaczej. Chce napisać książkę o Żmijowisku.

 • Narzeczony Adaomy. Były chłopak Kamili. Odnoszący sukcesy manager z branży medialnej. Czuje się spełniony i zadowolony ze swojego życia. Po tragedii w Żmijowisku ponownie zbliża się do Kamili. Jego związek z Adaomą przeżywa kryzys.

 • Ojciec Sabiny. Człowiek interesu. Dąży po trupach do celu. Wie, jak wykorzystywać prawo dla swojej korzyści, nie cofnie się także przed zastraszaniem innych.

 • Sabina

  Sabina

  Kamila Urzędowska

  Córka Kajetana. Wszystkie negatywne przeżycia przemienia w gniew, który nieustannie w niej buzuje. Ma wiele cech psychopatycznych, a gromadzona w niej agresja jest wprost proporcjonalna do braku miłości, jaki odczuwa. Wchodzi w dziwną relację z Damianem – manipuluje nim.

 • Michalina

  Michalina

  Małgorzata Klara

  Koleżanka Kamili. Rozwódka. Przez lata żyła w związku, w którym mąż ją poniżał. Teraz powoli odzyskuje poczucie własnej wartości i panowanie nad własnym życiem.

Żmijowisko - materiały wideo

Żmijowisko – zdjęcia z serialu