100% PRAW – RUSZA EKSTRAKLASA W CANAL+

śr 27 lipca 2011

Od 29 lipca wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy, na żywo i w HD wyłącznie w CANAL+. Wraz z początkiem rozgrywek na antenę wracają najlepsze magazyny sportowe „Liga+” i „Liga+ Extra”. Od września dodatkowo nowy program redakcji sportowej „Pół na pół”.

11 maja br. CANAL+ wygrał przetarg na prawa do pokazywania na żywo wszystkich meczów T-Mobile Ekstraklasy w sezonach 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014. Umowę oficjalnie podpisali dziś w warszawskiej siedzibie stacji Prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko i Prezes Zarządu Spółki CANAL+ Cyfrowy Beata Mońka.


NOWY SEZON – CAŁKIEM NOWE MOŻLIWOŚCI

Nowy sezon oznacza dla widzów CANAL+ ogromną, pozytywną zmianę. Od tej pory kibice zobaczą na żywo wszystkie osiem meczów każdej serii spotkań. Mecze prezentowane będą na antenie CANAL+ Sport HD, z wyjątkiem najważniejszego ze sobotnich spotkań, które od 17:45 relacjonowane będzie na antenie CANAL+ HD. To będzie stałe pasmo i swoista wizytówka T-Mobile Ekstraklasy na antenie CANAL+ HD. Trzy najważniejsze mecze każdej kolejki będą ekskluzywnie prezentowane wyłącznie na kanałach z rodziny CANAL+. „Wprowadzone zmiany oznaczają, że w nowym sezonie fani każdego z zespołów T-Mobile Ekstraklasy będą mogli zobaczyć na naszej antenie w najwyższej jakości transmisje z wszystkich meczów swojej ulubionej drużyny. Nie boję się tego nazwać rewolucją. To w sumie 240 transmisji w sezonie” – powiedział Jacek Okieńczyc, Dyrektor ds. Sportu CANAL+.


DZIENNIKARZE I EKSPERCI – SIŁA CANAL+

W nadchodzących rozgrywkach mecze relacjonować będzie najlepszy zespół komentatorów w Polsce m.in. Jacek Laskowski, Tomasz Smokowski, Marcin Rosłoń, Rafał Wolski, Rafał Dębiński, Edward Durda i nowi dziennikarze Robert Skrzyński i Michał Wodziński. Przy wszystkich transmisjach i magazynach stacja będzie wspierana przez ekspertów m.in. Grzegorza Mielcarskiego, Kazimierza Węgrzyna i Mirosława Szymkowiaka. Nowymi ekspertami będą m.in. Rafał Ulatowski, Maciej Murawski, Piotr Dziewicki, Radosław Majdan i Remigiusz Jezierski.


PRODUKCJA NA ŚWIATOWYM POZIOMIE

Tylko w CANAL+ kibice zobaczą w nadchodzącym sezonie transmisje z wszystkich 240 meczów Ekstraklasy. Wybrane mecze nadchodzącego sezonu zostaną zaprezentowane w technologii 3D. Mecze prezentowane będą z wykorzystaniem najnowocześniejszych kamer tupu Ultra Slow Motion i Spidercam. Największe szlagiery ligi polskiej prezentowane będą przy wykorzystaniu do 18 kamer. Na stadionach montowane będzie specjalne studio CANAL+.


ROZKŁAD TRANSMISJI MECZÓW T-MOBILE EKSTRAKLASY W CANAL+ W SEZONIE 2011/2012

W rozpoczynającym się sezonie mecze T-Mobile Ekstraklasy relacjonowane będą w układzie: dwa w piątek, trzy w sobotę, dwa w niedzielę oraz – co jest nowością – jedno w poniedziałek. Większość spotkań prezentowanych będzie na antenie CANAL+ Sport HD, a sobotni hit w CANAL+ HD.

Piątek –17:45 (CANAL+ Sport HD), 20:00 (CANAL+ Sport HD)
Sobota – 13:15 (CANAL+ Sport HD), 15:30 (CANAL+ Sport HD), 17:45 (CANAL+ HD)
Niedziela – 14:15 (CANAL+ Sport HD), 16:40 (CANAL+ Sport HD)
Poniedziałek – 18:00 (CANAL+ Sport HD)


PÓŁ NA PÓŁ – NOWY MAGAZYN SPORTOWY CANAL+

We wrześniu na antenie CANAL+ Sport HD pojawi się zupełnie nowy program „Pół na pół”. Bedzie to emitowany w środy od 18:30 magazyn, w którym w dwóch trwających po 45 minut częściach widzowie będą mogli spojrzeć na rozgrywki i piłkarzy z nieco innej perspektywy. Program poprowadzi na żywo nowy dziennikarz CANAL+ Krzysztof Marciniak. W programie udział weźmie trójka stałych ekspertów: Tomasz Wieszczycki, Maciej Murawski i Radosław Majdan. W pierwszej części programu spojrzą oni na T-Mobile Ekstraklasę i jej bohaterów na serio. W drugiej, skupią się na całej otoczce, ciekawostkach i dodatkach – czyli ekstraklasowym lifestyle’u. Na drugą część „Pół na pół” złożą się cztery bloki:

- Ale Numer: czemu zawodnik gra z tym, a nie innym numerem na koszulce? Czy wiążą się z tym przesądy, anegdoty lub inne wydarzenia? Na te pytania opowiedzą sami zawodnicy.

- Turbo Kozak: W każdym odcinku jeden z piłkarskich bohaterów (piłkarz, były piłkarz, celebryta) weźmie udział w specjalnym konkursie sprawności piłkarskiej. Ich wyniki będę odnotowywane. W ciągu całego sezonu stworzy to tabelę najlepszego specjalisty, którego śmiało będzie można tytułować popularnym na boiskach określeniem „turbo kozak”.

- Pierwsze Słyszę –piłkarze Ekstraklasy i przedstawiciele środowiska przedstawiają nikomu nie zdradzane wcześniej fakty, anegdoty i ciekawostki.

- Cicho, bo się wyda – zawodnicy ujawniają tajemnice piłkarskiej szatni.


„SUPER PIĄTEK” CEZAREGO OLBRYCHTA

W nowym sezonie każdą ligową kolejkę zainauguruje transmisja rozpoczynająca się o 17:45 oraz następującego bezpośrednio po niej piłkarskiego „Super piątku”. W piątkowe wieczory rozgrywany będzie największy hit kolejki, który będzie obudowany specjalnym wstępem prowadzonym od godz. 20:00 z murawy boiska przez Cezarego Olbrychta. Kontynuacją „Super piątku” będzie rozpoczynająca się o 20:30 transmisja ze szlagierowego spotkania Ekstraklasy. Na zakończenie obszerne, kilkunastominutowe podsumowanie wydarzeń wieczoru.


SOBOTNIA LIGA+ RAFAŁA DĘBIŃSKIEGO

Po wszystkich sobotnich transmisjach, o 20:30 CANAL+ zaprosi tradycyjnie na magazyn „Liga+”. Gospodarzem od tej pory emitowanego na antenie CANAL+ GOL programu będzie Rafał Dębiński. Wraz z zaproszonym ekspertem zaprezentuje obszerne skróty wszystkich dotychczasowych meczów. Obecni na stadionach reporterzy opowiedzą o przebiegu danego meczu, pokażą kilkunastominutowe fragmenty oraz kulisy spotkań.


LIGA+ EXTRA – NIEDZIELNE PODSUMOWANIE TOMASZA SMOKOWSKIEGO I ANDRZEJA TWAROWSKIEGO

W niedziele relacjonowane będą kolejne mecze. Zwieńczeniem weekendu
z T-Mobile Ekstraklasą będzie emitowany zaraz po tych transmisjach magazyn „Liga+ Extra”. Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski skomentują wraz z ekspertami wydarzenia ligowej kolejki. Nie zabraknie gości, gorących tematów, dyskusji oraz stałych punktów programu m.in. „kontrowersji”.


NOWOŚĆ – CZYLI „GRANY PONIEDZIAŁEK” ŻELISŁAWA ŻYŻYŃSKIEGO

Wraz z nowym sezonem nowością będą wieczorne relacje z zamykających każdą kolejkę meczów poniedziałkowych. Będzie to „Grany poniedziałek”, czyli kończący piłkarski weekend odpowiednik „Super piątku”. Gospodarzem rozbudowanego wstępu do meczu oraz zamykającego transmisje podsumowania będzie Żelisław Żyżyński. Początek „Granego poniedziałku” zawsze o 18:00. Tuż po zakończeniu meczu Ekstraklasy w poniedziałki na antenie CANAL+ Sport HD transmitowany będzie szlagier lig angielskiej lub hiszpańskiej.


NOWE NAZWY KANAŁÓW

Od 30 lipca CANAL+ wprowadza zmiany w nazwach kanałów sportowych. Na ofertę sportową złożą się: CANAL+ Sport HD, CANAL+ GOL oraz CANAL+ Weekend. Już jesienią, stacja uruchomi także CANAL+ GOL HD oraz CANAL+ Weekend HD. Tym samym wszystkie kanały będą miały swoją wersję High Definition. Wybrane wydarzenia sportowe, m.in. sobotni hit Ekstraklasy i niedzielny szlagier ligi angielskiej będą prezentowane w CANAL+ HD.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE