Kategoria: Bundesliga

14. kolejka Bundesligi: Bayer podejmie Borussię

pn 27 listopada 2017

Spotkanie Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund (sobota, 2 grudnia, 15:20 CANAL+ SPORT) będzie hitem 14. serii spotkań niemieckiej Bundesligi. Tego samego dnia zapraszamy również do CANAL+ na mecz Schalke 04 Gelsenkirchen z FC Koeln - początek transmisji o 18:20.

Borussia Dortmund gra słabo. W lidze zajmuje dopiero piąte miejsce, choć początek sezonu miała bardzo obiecujący. Nie wygrała żadnego z ostatnich sześciu spotkań, dwukrotnie w tym czasie remisując i ponosząc cztery porażki. W ostatniej kolejce wszystko wskazywało na to, że zła passa zostanie wreszcie przełamana, bowiem już po 25 minutach derbowej konfrontacji z Schalke piłkarze z Dortmundu prowadzili 4:0. Ten wynik utrzymywał się zresztą do 60. minuty i nic nie zapowiadało trzęsienia ziemi. Jednak w trakcie ostatnich 30 minut Schalke zdobyło 4 bramki i wywalczyło remis w - wydawałoby się - beznadziejnej sytuacji.

Więcej o Bundeslidze

Na domiar złego Borussia fatalnie zaprezentowała się w Lidze Mistrzów i już straciła szanse na awans do 1/8 finału. W sobotę zmierzy się z sąsiadem z tabeli, Bayerem Leverkusen. Aptekarze należą do grona drużyn walczących o czołową czwórkę ligi i są niepokonani od ośmiu ligowych spotkań.