3,2,1 start! Rajdowe Mistrzostwa Świata w nc+!

cz 29 czerwca 2017

Platforma nc+ nabyła prawa telewizyjne do pokazywania najwyższej klasy międzynarodowych rajdów samochodowych. Na mocy umowy z WRC Promoter fani zobaczą resztę sezonu 2017 (od Rajdu Polski) oraz cały sezon 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Czym jest WRC?

Rajdowe Mistrzostwa Świata składają się z kilkunastu rund (w sezonie 2017 jest ich trzynaście). Każda runda trwa trzy dni i odbywa się w innym kraju. Historia zawodów sięga 1973 roku. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii WRC jest Francuz, Sebastien Loeb, który aż dziewięciokrotnie triumfował w całym cyklu. W zawodach brali udział również Polacy. Z największym powodzeniem startował w nich Robert Kubica, który w 2015 roku w ogólnej klasyfikacji uplasował się na dwunastej pozycji.

Premiery programów oraz transmisje na żywo będą realizowane na antenach CANAL+ SPORT oraz CANAL+ SPORT2. Retransmisje wszystkich zmagań pokaże kanał nSport+, rozszerzając tym samym swoją bogatą ofertę dla fanów motoryzacji.

World Rally Championship to kolejna atrakcja dla fanów sportów motorowych na naszej antenie obok najlepszego żużla w postaci PGE Ekstraligi, FIM Grand Prix oraz Monster Energy FIM Drużynowego Pucharu Świata a także cyklu Drift Masters Grand Prix. Zapraszam już w najbliższy weekend na Rajd Polski i transmisję z ponad 66 kilometrów OS-ów - mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

Najważniejsze klasyfikacje w WRC to klasyfikacja kierowców i klasyfikacja konstruktorów. Punkty przydzielane są w następujący sposób: za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 25 punktów, za pozycje drugą 18, za trzecią 15, za czwartą 12, za piątą 10, za szóstą 8, za siódmą 6, za ósmą 4, za dziewiątą 2. Ostatnią punktowaną lokatą jest dziesiąta, za którą uzyskuje się 1 punkt w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji konstruktorów (tabela zespołów) uwzględnia się wyniki dwóch nominowanych przed rajdem załóg z każdego zespołu. Punkty przyznaje się w taki sam sposób jak w klasyfikacji kierowców.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE