35. kolejka T-Mobile Ekstraklasy w nc+: koronacja i degradacja?

śr 21 maja 2014

Najbliższa, 35. kolejka rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy rozegrana zostanie nietypowo od czwartku do niedzieli. Między 22 a 25 maja w kanałach platformy nc+ obejrzeć będzie można osiem spotkań, w trakcie których decydować będą się losy mistrzostwa, awansu do europejskich pucharów i spadku. Legii Warszawa do obrony tytułu wystarczy remis w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów. Zagłębie Lubin i Widzew Łódź, by mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie, nie mogą stracić punktów.

Już na czwartek, 22 maja zaplanowane są dwa pierwsze spotkania 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Od 17:40 w CANAL+ Sport relacjonowane będzie spotkanie Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław. Zespoły te znajdują się na dwóch czołowych miejscach w grupie spadkowej i są już pewne, że pozostaną w najwyższej klasie rozgrywek. O 20:10 na tej samej antenie rozpocznie się transmisja z Bielska-Białej, gdzie o swój ligowy byt z Podbeskidziem walczyć będzie Widzew Łódź. Sytuacja łodzian jest niezwykle trudna, ale wciąż mają oni matematyczne szanse na utrzymanie.

W piątek odbędą się dwa kolejne mecze grupy spadkowej. W pierwszym z nich, prezentowanym od 17:40 w CANAL+ Family i nSport Cracovia zmierzy się z Koroną Kielce. Gospodarze liczą na kolejną wygraną pod wodzą nowego trenera Mirosława Hajdy. Zwycięstwo zapewniłoby im utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Taki sam cel mają jednak kielczanie. Drugie ze spotkań piątkowych będzie decydujące dla losów Zagłębia Lubin. Nowy trener Piotr Stokowiec i jego zawodnicy zdają sobie sprawę, że tylko wygrana w Gliwicach z Piastem może przedłużyć ich nadzieje na pozostanie w lidze. Rywal, od momentu objęcia stanowiska szkoleniowca przez Angela Pereza Garcię, notuje jednak świetną passę i wywindował się na 12. pozycję w tabeli. Początek relacji w CANAL+ Sport o 20:25.

Gorączka Piłkarskiej Soboty rozpocznie się w CANAL+ Sport o 12:30. Na ten dzień zaplanowane są dwie transmisje zespołów występujących w grupie mistrzowskiej. Na początek Wisła Kraków zmierzy się z Górnikiem Zabrze. „Biała Gwiazda” z trzema punktami straty do Ruchu Chorzów wciąż liczy na zajęcie na koniec sezonu miejsca na podium. Rywal z Zabrza, mimo porażki, dobrze ostatnio zaprezentował się w meczu z liderem – Legią Warszawa. Górnik nie będzie faworytem w Krakowie, ale warto dodać, że zespół ze Śląska w ostatnich ośmiu starciach z krakowianami przegrał zaledwie raz. Początek transmisji w CANAL+ Sport o 12:55. Następnie widzowie nc+ będą mogli śledzić konfrontację Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. „Kolejorz” po porażce w Gdańsku z Lechią ma jedynie matematyczne szanse na tytuł. By wzmóc presję na Legii i zachować szanse na trofeum mistrzowskie musi sięgnąć po komplet punktów. Pogoń w ostatnich tygodniach mocno zawodzi i starcie z rywalem, z którym udało się wygrać dwukrotnie w sezonie zasadniczym, jest świetną okazją na przełamanie dla piłkarzy Dariusza Wdowczyka.

W niedzielę zakończenie 35. kolejki. Już pierwsze z zaplanowanych spotkań może okazać się najważniejszym w całym sezonie dla prowadzącej w tabeli Legii Warszawa. Stołeczna drużyna jest zaledwie o punkt od obrony tytułu mistrza Polski. W przypadku remisu lub wygranej w starciu z Ruchem ekipa Henninga Berga drugi rok z rzędu zdobędzie trofeum dla najlepszej klubowej drużyny w naszym kraju. Chorzowianie zrobią jednak wszystko, by nie dopuścić do fety w niedzielę. Wygrana oznaczałaby dla drużyny Jana Kociana umocnienie się na trzecim miejscu w tabeli. Studio Granej Niedzieli poprzedzające mecz przy Łazienkowskiej rozpocznie się w CANAL+ Sport o godz. 15:00. Ostatnie ze spotkań weekendu odbędzie się w Bydgoszczy. Tamtejszy Zawisza spotka się z Lechią Gdańsk. Gospodarze są już pewni awansu do europejskich pucharów, goście muszą o to wciąż walczyć. Wygrana bardzo przybliżyłaby ich do upragnionego celu. Transmisja od 17:55.

35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy towarzyszyć będą stałe magazyny ligowe platformy nc+. Sobotnia Liga+ rozpocznie się wyjątkowo wcześnie. Ze względu na transmisję z finału Ligi Mistrzów Rafał Dębiński i Grzegorz Mielcarski spotkają się z widzami w CANAL+ Sport o 17:30. W niedzielnej Lidze+ Extra Krzysztof Marciniak wraz z zaproszonymi gośćmi podsumują wydarzenia weekendu na ligowych boiskach. Początek programu o 20:00 w CANAL+ Sport.

Tradycyjnie w akcjach towarzyszących transmisjom będą mogli aktywnie uczestniczyć internauci. Atrakcyjność wszystkich ligowych spotkań kibice mają możliwość oceniać na specjalnej stronie canalplus.pl/ocenmecz. Widzowie będą mogli także – jak co tydzień – wybierać na profilu CANAL+ Sport na facebooku największe+ meczów oraz największy+ kolejki (www.facebook.com/CANALplussport).

Na 35. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zaprasza dziennikarz nc+ Krzysztof Marciniak:

Już w czwartek możemy poznać jednego ze spadkowiczów. Los bywa przewrotny. W poprzednim sezonie cudowne ocalenie Podbeskidzia dokonało się na stadionie Widzewa, teraz to bielszczanie mogą zepchnąć rywali do I ligi. Nadzieje Artura Skowronka i jego piłkarzy przedłuża tylko zwycięstwo. A w niedzielę ostatnia prosta w wyścigu o mistrzostwo? Wiele na to wskazuje, Legia ma w ręku mocne karty: swój stadion, doping kibiców i serię 8 kolejnych zwycięstw. Do przypieczętowania drugiego mistrzostwa z rzędu potrzeba zaledwie punktu. Pamiętajmy jednak, że zajmujący trzecie miejsce Ruch przy Łazienkowskiej potrafił już popsuć gospodarzom nastrój. Ciekawie powinno być też w Bydgoszczy, gdzie zdobywca Pucharu Polski podejmie kandydata do pucharów.

Plan transmisji 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w kanałach platformy nc+:

czwartek, 22 maja
17:40 Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław, CANAL+ Sport
komentują: Żelisław Żyżyński, Wojciech Jagoda
20:10 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź, CANAL+ Sport
komentują: Filip Surma, Wojciech Grzyb

piątek, 23 maja:
17:55 Cracovia – Korona Kielce, CANAL+ Family / nSport
komentują: Krzysztof Marciniak, Grzegorz Mielcarski
20:00 – 23:00 Super Piątek, CANAL+ Sport
gospodarz: Cezary Olbrycht, ekspert: Andrzej Zamilski
20:25 Piast Gliwice – Zagłębie Lubin, CANAL+ Sport
komentują: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski

sobota, 24 maja:
12:30 – 17:30 Gorączka Piłkarskiej Soboty, CANAL+ Sport
gospodarz: Piotr Salak, ekspert: Tomasz Rząsa
12:55 Wisła Kraków – Górnik Zabrze, CANAL+ Sport
komentują: Bartosz Gleń, Remigiusz Jezierski
15:25 Lech Poznań – Pogoń Szczecin, CANAL+ Sport
komentują: Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki
17:30 Liga+, CANAL+ Sport
gospodarz: Rafał Dębiński, ekspert: Grzegorz Mielcarski

niedziela, 25 maja:
15:00 – 20:00 Grana Niedziela, CANAL+ Sport
gospodarz: Żelisław Żyżyński, ekspert: Kamil Kosowski
15:25 Legia Warszawa – Ruch Chorzów, CANAL+ Sport
komentują: Marcin Rosłoń, Wojciech Grzyb
17:55 Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk, CANAL+ Sport
komentują: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda
20:00 Liga+ Extra, CANAL+ Sport
gospodarze: Krzysztof Marciniak, goście: Tomasz Wieszczycki, Przemysław Rudzki, Sławomir Stempniewski

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK