7. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASY: SZLAGIERY WE WROCŁAWIU I SZCZECINIE, NOWE PASMO LIGOWE W CANAL+ SPORT

cz 12 września 2013

W najbliższy weekend po przerwie na mecze reprezentacji do gry wraca T-Mobile Ekstraklasa. Szlagierowo zapowiadają się mecze Śląsk – Lech i Pogoń – Lechia. CANAL+ Sport wprowadza nowe pasmo: Gorączka Piłkarskiej Soboty, a Super Piątek i Grana Niedziela również zaczną funkcjonować jako odrębne bloki antenowe, którym towarzyszyć będzie specjalna oprawa studyjna realizowana w siedzibie stacji. Gościem specjalnym Ligi+ Extra będzie trener Orest Lenczyk.

W ramach Super Piątku, emitowanego od 17:30 do 23:00 w CANAL+ Sport zaprezentowane zostaną dwa mecze: Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wisła Kraków – Piast Gliwice. Pierwsze z piątkowych spotkań transmitowane będzie także w nSport.

Następnego dnia CANAL+ Sport zaprosi kibiców na Gorączkę Piłkarskiej Soboty, która potrwa ponad 10 godzin! - od 13:30 aż do północy. W jej ramach, obok innych wydarzeń relacjonowane będą dwa pasjonująco zapowiadające się spotkania ligi polskiej: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (od 17:55) i Korona Kielce – Legia Warszawa (od 20:25). Wcześniej od 15:10 w CANAL+ Family oraz nSport relacja z konfrontacji Zawiszy Bydgoszcz z Cracovią. Na zakończenie, o 22:30 Rafał Dębiński i Tomasz Wieszczycki podsumują w CANAL+ Sport piątkowe i sobotnie mecze w magazynie Liga+.

Grana Niedziela, która także będzie prowadzona ze studia nc+ w Warszawie, rozpocznie się w CANAL+ Sport o 15:00 i skończy o 21:00. Podczas programu widzowie obejrzą dwa kolejne spotkania T-Mobile Ekstraklasy - od 15:10 w Białymstoku rozpocznie się transmisja z rywalizacji Jagiellonii z Ruchem Chorzów, a następnie o 17:55 relacja ze Szczecina, gdzie Pogoń spotka się z rewelacyjną w tym sezonie Lechią Gdańsk.

W poniedziałek od 17:30 - w zastępstwie Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego - Rafał Dębiński i Krzysztof Marciniak poprowadzą magazyn Liga+ Extra, w ramach którego prezentowane będzie ostatnie spotkanie 7. kolejki Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin. Gościem specjalnym Ligi+ Extra będzie Orest Lenczyk, jeden z najbardziej zasłużonych trenerów pracujących w polskich klubach.

Na profilu CANAL+ Sport na facebooku (facebook.com/CANALplussport) tradycyjnie już prowadzona będzie w weekend zabawa dla kibiców polegająca na wyborze najlepszych zawodników poszczególnych meczów i całej kolejki. Podczas każdego spotkania wybierać będzie można „największy + meczu”, a w poniedziałek, w trakcie trwania magazynu Liga+ Extra głosować na zawodnika, który zasłużył według fanów na miano „największego + kolejki”.

Na 7. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy w nc+ zaprasza Przemysław Pełka:

- Dwa tygodnie w piłce nożnej to szmat czasu. Tyle właśnie trwała przerwa na reprezentacje. W tym okresie trenerzy mieli okazje na doszlifowanie formy, a niektórzy na jej znalezienie. Ponieważ zakończyło się też okno transferowe, a niektóre kluby robiły transfery „last minute”, będziemy świadkami nieco odświeżonej wersji ekstraklasy.

Najciekawiej powinno być w sobotę. Pierwszy powód - sprawdzian Legii przed inauguracyjnym meczem grupowym w Lidze Europy. Wszystkie drogi Legii do Rzymu, wiodą przez Kielce. Zadanie na pozór łatwe, bo przecież lider gra z drużyną ze strefy spadkowej. Ale! Wystarczy przypomnieć ostatni mecz tych drużyn. 3:2 dla Korony i mocno nadwątlone mocarstwowe ambicje zespołu okrzykniętego wówczas: „FC Hollywood”. Teraz wprawdzie zostało już tylko wspomnienie po walczakach Ojrzyńskiego, ale kto wie. Być może „banda świrów, Koroniarze, chuligani, auuuu!“ – będzie słyszalne z kieleckiej szatni po meczu równie donośnie jak po ostatniej konfrontacji tych drużyn. Zwłaszcza, że Legia zagra bez podstawowych bocznych obrońców, a między słupkami nie ma Kuciaka. Rotacje w składzie warszawskiej drużyny pewne… przewidzenie wyniku, nieco mniej.

Drugie wydarzenie soboty, to pierwsza w tym sezonie potyczka zeszłorocznych medalistów. Śląsk podejmie odradzającego się Lecha. Temat główny – kontuzje. U gospodarzy problem w pomocy. Sprzedany Sobota, kontuzja Patejuka. Trener Levy będzie musiał pogłówkować, ale wygląda na to, że nie obejdzie się bez obrońcy na lewej flance. Lech ma podobny kłopot. Zresztą od początku sezonu. Zawsze ktoś leczy uraz. Teraz wypadł najrówniej grający piłkarz, Marcin Kamiński. Tak czy inaczej - w meczach tych drużyn od kilku sezonów zawsze jest na czym oko zawiesić i to się nie zmieni.


Plan transmisji 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

piątek, 13 września:
17:30 Super piątek – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Cezary Olbrycht, gość: Grzegorz Mielcarski
17:55 Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała, CANAL+ Sport / nSport
komentują: Żelisław Żyżyński, Wojciech Jagoda
20:00 Super piątek – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Cezary Olbrycht, gość: Grzegorz Mielcarski
20:25 Wisła Kraków – Piast Gliwice, CANAL+ Sport
komentują: Rafał Wolski, Kazimierz Węgrzyn
22:30 Super piątek – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Cezary Olbrycht, gość: Grzegorz Mielcarski

sobota, 14 września:
15:10 Zawisza Bydgoszcz – Cracovia, CANAL+ Family / nSport
komentują: Bartosz Gleń, Wojciech Grzyb
17:55 Śląsk Wrocław – Lech Poznań, CANAL+ Sport
komentują: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski
20:00 Gorączka Piłkarskiej Soboty, CANAL+ Sport
gospodarz: Piotr Karpiński, gość: Tomasz Wieszczycki
20:25 Korona Kielce – Legia Warszawa, CANAL+ Sport
komentują: Przemysław Pełka, Kazimierz Węgrzyn
22:30 Gorączka Piłkarskiej Soboty: Liga+, CANAL+ Sport
gospodarz: Rafał Dębiński, gość: Tomasz Wieszczycki

niedziela, 15 września:
15:00 Grana Niedziela – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Krzysztof Marciniak, gość: Remigiusz Jezierski
15:10 Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów, CANAL+ Sport
komentują: Żelisław Żyżyński, Krzysztof Przytuła
17:30 Grana Niedziela – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Krzysztof Marciniak, gość: Remigiusz Jezierski
17:55 Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, CANAL+ Sport
komentują: Żelisław Żyżyński, Krzysztof Przytuła
20:00 Grana Niedziela – studio, CANAL+ Sport
gospodarz: Krzysztof Marciniak, gość: Remigiusz Jezierski

poniedziałek, 16 września:
17:30 Liga+ Extra, CANAL+ Sport
gospodarze: Rafał Dębiński, Krzysztof Marciniak, goście: Orest Lenczyk, Przemysław Rudzki, Kazimierz Węgrzyn
17:55 Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin, CANAL+ Sport
komentują: Robert Skrzyński, Marcin Baszczyński
20:00 Liga+ Extra, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport
gospodarze: Rafał Dębiński, Krzysztof Marciniak, goście: Orest Lenczyk, Przemysław Rudzki, Kazimierz Węgrzyn, Sławomir Stempniewski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE