Kategoria: liga angielska

Antonio Conte w Chelsea

pn 4 kwietnia 2016

Antonio Conte został nowym menadżerem londyńskiej Chelsea. Na stanowisku zastąpi Guusa Hiddinka. Oficjalnie zakontraktowanie włoskiego trenera potwierdził angielski klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

46-letni szkoleniowiec związał się z The Blues trzyletnią umową. Były opiekun Juventusu pracę na Stamford Bridge rozpocznie po tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji. Wówczas przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Włoch.

Jestem bardzo podekscytowany perspektywą pracy w Chelsea. Jednocześnie muszę zaznaczyć, iż jestem dumny, że mogłem być trenerem seniorskiej reprezentacji mojego kraju. W tym momencie wszystko jest już jasne, tak więc możemy zakończyć spekulacje - powiedział Antonio Conte.

Chelsea po trzydziestu jeden rozegranych spotkaniach plasuje się w tabeli Barclays Premier League na odległym dziesiątym miejscu. Jak do tej pory londyński zespół zgromadził na swoim koncie czterdzieści cztery punkty.

Conte będzie już piątym włoskim trenerem Chelsea w Premier League. Wcześniej to stanowisko piastowali Vialli, Ranieri, Ancelotti i Di Matteo.

Tekst: canalplus.pl / AS Info

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE