Kategoria: Liga Mistrzów

Barcelona - PSG 6:1! Sensacyjny awans Katalończyków (skrót meczu)

cz 9 marca 2017

Zobacz wszystkie bramki rewanżowego meczu 1/8 finału UEFA Champions League. Barcelona w doliczonym czasie zapewniła sobie zwycięstwo 6:1 i mimo porażki z PSG 0:4 w pierwszym meczu, ostatecznie to Katalończycy awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Po efektownym zwycięstwie Paris SG 4:0 w pierwszym meczu, tylko najwięksi optymiści dawali Barcelonie szanse na awans do ćwierćfinału. Gdy już w 3. minucie rewanżu Luis Suarez zdobył bramkę dla Blaugrany, w serca kibiców Barcy wróciła nadzieja. W tym momencie Barcelona potrzebowała jeszcze trzech goli do odrobienia strat, ale wciąż miała 87 minut.

Tuż przed przerwą po ekwilibrystycznym strzale - dośrodkowaniu Andresa Iniesty lewy obrońca paryżan, Layvin Kurzawa, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Połowa strat była odrobiona i po raz pierwszy dało się zauważyć zdenerwowanie na twarzach zawodników Paris SG.

Emocje sięgnęły zenitu tuż po przerwie, gdy sędzia Deniz Aytekin podyktował rzut karny dla Barcelony. Leo Messi bez najmniejszych problemów egzekwował jedenastkę i Katalończycy byli już bardzo blisko odrobienia strat i zapewnienia sobie przynajmniej dogrywki.

Skróty wszystkich meczów Ligi Mistrzów

To, że do dogrywki nie dojdzie, stało się jasne po godzinie gry, gdy Edinson Cavani zdobył bramkę dla Paris SG. W tym momencie wydawało się jasne, że w ćwierćfinale zamelduje się ekipa ze stolicy Francji. Barcelona znów potrzebowała trzech bramek. Cel wydawał się niewykonalny.

Przez kolejnych dwadzieścia kilka minut nic nie wskazywało na to, by Barcelona mogła walczyć o cokolwiek więcej niż następna bramka i honorowe pożegnanie z rozgrywkami. Piękny strzał Neymara z rzutu wolnego na 4:1 w 88. minucie został odebrany jako efektowne pożegnanie Barcy z rozgrywkami.

I wtedy stało się coś niezwykłego. Kolejny karny dla Barcelony w 91. minucie, pewny strzał Neymara i nagle jeszcze przed chwilą niemożliwy do wyobrażenia scenariusz stał się realny. Barca miała jeszcze pięc minut doliczonego czasu gry. W samej końcówce nawet bramkarz, Marc-Andre ter Stegen, powędrował na dłużej w okolice pole karnego PSG, a przy jednej z prób wyprowadzenia akcji przez paryżan wykazał się umiejętnościami technicznymi godnymi dobrego defensywnego pomocnika.

Po ostatniej, wydawało się, już nieco rozpaczliwej próbie wrzucenia piłki w pole karne paryżan, do futbolówki dopadł rezerwowy Sergi Roberto i pokonał bezradnego Kevina Trappa. W ten sposób doszło do jednej z największych sensacji w historii Ligi Mistrzów. Barcelona jako pierwszy zespół odrobiła deficyt czterech bramek z pierwszego meczu i awansowała dalej. Kogo spotka w ćwierćfinale?