Kategoria: Liga Mistrzów

Barcelona rozgromiła Manchester City

cz 20 października 2016

Za nami trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. W hitowym spotkaniu środowego wieczoru Barcelona nie dała szans drużynie Pepa Guardioli.

Barcelona - Manchester City 4:0 (zobacz skrót meczu)

W spotkaniu byłej z obecną drużyną Pepa Guardioli Duma Katalonii nie miała litości dla "The Citizens". Pierwszą bramkę zdobył Leo Messi w 17. minucie. Kluczowym wydarzeniem meczu była czerwona kartka dla golkipera gości - i byłego bramkarza Blaugrany - Claudio Bravo. Chilijczyk w 53. minucie musiał opuścić boisko, a grający w dziesiątkę piłkarze Manchesteru stracili kolejne bramki. Kolejne trafienia zaliczył Leo Messi w 61. i 69. minucie. Co prawda 2 73. minucie z boiska wyleciał obrońca Barcelony, Jeremy Mathieu, i oba zespoły kończyły w dziesiątkę, ale nie uchroniło to Anglików przed utratą kolejnego gola. Wynik meczu na 4:0 ustalił Neymar na minutę przed końcem gry.

Celtic Glasgow - Borussia M'Gladbach 0:2 (zobacz skrót meczu)

To był mecz o to, kto jeszcze będzie liczył się w walce o drugie miejsce, choć nie brak opinii, że stawką tego starcia było raczej trzecie miejsce premiowane grą w fazie pucharowej Ligi Europy. Po remisie z Manchesterem City w poprzedniej kolejce fani Celticu byli pełni optymizmu, ale ich nadzieje ostudził w 57. minucie Lars Stindl. Dwadzieścia minut później Andre Hahn ustalił wynik meczu na 2:0 dla Gladbach i to Niemcy pozostają w rywalizacji o awans do 1/8 finału.