Bayernu powrót z zaświatów

cz 17 marca 2016

Znamy wszystkich ćwierćfinalistów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Losowanie 1/4 finału w piątek od godziny 12:00 w CANAL+ SPORT.

Powrót z zaśwatów

Wróciliśmy z bardzo, ale to bardzo dalekiej podróży… - powiedział tuż po zakończeniu spotkania, Robert Lewandowski.

Polski napastnik przyznał, że nie spodziewał się tak wysokiego pressingu ze strony „Starej Damy”. Pierwsza połowa należała do mistrzów Włoch. Już w 5. minucie nieporozumienie w szeregach defensywy Bayernu wykorzystał Paul Pogba. Na 2-0 po fantastycznej akcji Alvaro Moraty podwyższył Juan Cuadrado. Gospodarze wrócili do gry dopiero na kwadrans przed końcem spotkania. Nadzieję podopiecznym Pepa Guardioli dał Robert Lewandowski, a w doliczonym czasie gry wyrównał Thomas Muller. W dogrywce na boisku istniał już tylko jeden zespół. Thiago i Coman (wypożyczony z… Juventusu) zagwarantowali Bayernowi ćwierćfinał Champions League. Znamy człowieka, który to przewidział…

Tuż po meczu swojego sporego niezadowolenia ostatecznym wynikiem nie ukrywał menadżer Starej Damy, Massimiliano Allegri.

To wstyd, że zostaliśmy wyeliminowani po tak dobrej grze - stwierdził Massimiliano Allegri, cytowany przez "Mediaset Premium".

Nie ma sensu mówić o postawie sędziego. Chcę pogratulować moim podopiecznym. Dla nas był to bardzo ważny test. Graliśmy bowiem z jednym z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów - kontynuował doświadczony szkoleniowiec.

Klasę Juventusu doceniał szkoleniowiec Bayernu, Pep Guardiola:

Kiedy przegrywasz na Allianz Arena zaledwie jedną bramką to wzrasta ciśnienie. To trudna sytuacja, ale taka jest piłka. W jednej minucie jesteś zwycięzcą, a w drugiej przegranym - powiedział Pep Guardiola, cytowany przez "Football Italia".

Dużo kłopotów sprawił nam w tym spotkaniu Alvaro Morata. Dopiero po wejściu Mario Mandzukicia odzyskaliśmy kontrolę nad atakami gości - kontynuował przyszły menadżer angielskiego Manchesteru City.

Jeśli chce się wygrać Ligę Mistrzów to trzeba eliminować po drodze wielkie zespoły. Nie da się ukryć, iż Juventus jest właśnie taką drużyną - zaznaczył.

Bayern - Juventus 2:2 pd. 4:2
Awans: Bayern

Pewny awans Barcelony

FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Arsenal FC 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Luisa Enrique awansowali tym samym do kolejnej rundy rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na Camp Nou na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 18. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Neymar. Brazylijczyk otrzymał podanie od Luisa Suareza i pokonał Davida Ospinę technicznym strzałem po ziemi.

Goście doprowadzili do wyrównania chwilę po zmianie stron. Alexis Sanchez dograł z prawego skrzydła przed pole karne, a tam znalazł się Mohamed Elneny, który popisał się precyzyjnym uderzeniem w okienko bramki gospodarzy. Marc-Andre ter Stegen nie miał szans na skuteczną interwencję. Podopieczni ponownie wyszli na prowadzenie w 65. minucie, a do siatki "Kanonierów" trafił Suarez. Urugwajczyk wykorzystał dośrodkowanie Daniego Alvesa i pokonał golkipera londyńczyków uderzeniem z powietrza. W końcówce rywalizacji rezultat ustalił Lionel Messi.

Barcelona - Arsenal 3:1
Awans: Barcelona

Tekst: AS Info / canalplus.pl

Zobacz skróty rewanżowych meczów 1/8 finału Champions League.