Bezbarwny Piast

so 13 lutego 2016

Piast Gliwice zremisował w meczu wyjazdowym z Górnikiem Łęczna 0:0. "To był słaby mecz Piasta. Od lidera musimy wymagać więcej" - podsumował Robert Skrzyński.

Anglia ma Leicester, Polska ma Piasta. "Lisy" tempa nie zwalniają - ostatnio w meczu wyjazdowym aż 3-1 pokonali Manchester City. Jak zaprezentował się w Łęcznej lider Ekstraklasy?
Przed meczem pewne było jedno – Piast nie osłabił się podczas zimowej przerwy, wręcz przeciwnie – do zespołu z Gliwic dołączył, występujący ostatnio w Wiśle Kraków, Maciej Jankowski, który w dzisiejszym spotkaniu wraz z Martinem Nesporem stworzył duet napastników. Tego chciał właśnie Radoslav Latal – nikogo nie sprzedajemy, wzmacniamy rywalizację w zespole. W składzie gospodarzy znalazło się dwóch absolutnych debiutantów – Damian Jakubik i Łukasz Bogusławski. Obaj nie zawiedli trenera Szatałowa.

Pierwsza połowa to przede wszystkim pojedynki Szmatuła vs Bonin. Już w 9. minucie kapitan gospodarzy mógł dać prowadzenie Górnikowi, jednak znakomitą interwencją nogami popisał się bramkarz gości. Kilkanaście minut później Bonin miał okazję do rewanżu. Znów nic z tego, Szmatuła był dziś nie do pokonania. Co jeszcze warto zapamiętać z pierwszej części gry? Liczbę celnych strzałów lidera Ekstraklasy – 0.

Nie możemy narzekać na liczbę sytuacji strzeleckich, pretensje o brak goli możemy mieć do... Jakuba Szmatuły - podsumował pierwszą połowę, komentator nc+, Wojciech Jagoda.

O drugiej połowie… zbyt wiele napisać nie można. Druga część gry była po prostu słaba, bardzo słaba - powiedział Robert Skrzyński. Warto jedynie zauważyć, że Górnik Łęczna po raz pierwszy podzielił się punktami na swoim boisku, a dla Piasta był to premierowy bezbramkowy remis w tym sezonie. Przed gliwiczanami ciężka walka o pierwszy w historii tytuł mistrza Polski.

Górnik postawił bardzo trudne warunki. Ważne, że nie straciliśmy bramki. Szanujemy ten punkt - powiedział w pomeczowym wywiadzie Jakub Szmatuła.

Górnik Łęczna – Piast Gliwice 0:0
Największy #plusmeczu – Jakub Szmatuła (Piast)