Kategoria: Lech Poznań | Ekstraklasa

Bjelica: musimy zmienić pewne przyzwyczajenia

pn 10 października 2016

Kolejorz po 11. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje siódme miejsce. Jak do tej pory zespół ze stolicy Wielkopolski zgromadził na swoim koncie piętnaście punktów, a więc o osiem mniej niż liderująca w tym momencie Jagiellonia Białystok.

Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań:

W defensywie gramy już tak jak chcemy. Mecz z Arką jest tego przykładem, bo nie straciliśmy bramki. Jeśli chodzi o ofensywę to wszystko może potrwać miesiąc, dwa lub trzy.

Chcę pewne zwyczaje zmienić w funkcjonowaniu drużyny. Po to by Lech osiągał sukcesy. Chodzi mi o sposób gry drużyny. W gruncie rzeczy nie podoba mi się to jak prowadzimy grę, w szczególności myślę o grze skrzydłami. Tego moim zdaniem jest za mało i to mi się nie podoba.

Sposób rozgrywania akcji pod bramką przeciwnika także musimy poprawić. W ostatnim miesiącu nie mieliśmy czasu, żeby nad tym popracować. Wynika to z tego, że gdy rozpoczęliśmy pracę to brakowało ośmiu zawodników, przed meczem z Arką mieliśmy mecz w środku tygodnia. Nie było na to czasu i nie mogliśmy się do tego dobrze przygotować.

W defensywie gramy już tak jak chcemy. Mecz z Arką jest tego przykładem, bo nie straciliśmy bramki. Jeśli chodzi o ofensywę to wszystko może potrwać miesiąc, dwa lub trzy. Wiele będzie zależało od zawodników.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE