Bohaterowie sezonu piłkarskiego spotkają się na Gali Ekstraklasy

pt 13 maja 2016

W niedzielny wieczór kibice poznają ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach Ekstraklasy. W poniedziałek piłkarze przeniosą się z zielonych muraw na czerwony dywan. W Warszawie odbędzie się Gala Ekstraklasy, podczas której wyróżnieni zostaną najlepsi zawodnicy i trener sezonu. Kibice w głosowaniach internetowych wybiorą laureata w kategorii „Największy + Sezonu - Nagroda Kibiców”, wskażą także najładniejszego gola i najbardziej efektowną interwencję bramkarską.

Wielkie zwieńczenie sezonu Ekstraklasy tym razem odbędzie się na terenie Toru Wyścigów na warszawskim Służewcu. Podczas uroczystej Gali wręczone zostaną statuetki dla najbardziej wyróżniających się w trakcie sezonu piłkarzy oraz szkoleniowca. Nagrody otrzymają najlepszy bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik, zawodnik uznany za odkrycie sezonu, trener oraz piłkarz. Laureatów w poszczególnych kategoriach w tajnym głosowaniu wskazali zawodnicy klubów Ekstraklasy. Nominowanych wybrała kapituła złożona z dziennikarzy sportowych.

Ostatni w tym sezonie wieczór z Ekstraklasą rozpocznie się w CANAL+ o 20:30. Studio poprzedzające uroczystość poprowadzi Krzysztof Marciniak, a jego gościem będzie stały ekspert nc+ Grzegorz Mielcarski. W roli reporterów widzowie nc+ zobaczą Paulinę Czarnotę-Bojarską oraz Bartka Ignacika. Galę poprowadzą dziennikarze nc+ Tomasz Smokowski i Daria Kabała-Malarz, a wśród wręczających nagrody znajdą się przedstawiciele świata sportu, kultury, biznesu i polityki.

Podczas imprezy wyłoniony zostanie także laureat w kategorii „Największy + Sezonu -Nagroda Kibiców”. W tym przypadku głosują fani futbolu. Trójka nominowanych została ogłoszona na podstawie decyzji kibiców, którzy przez cały sezon brali udział w wyborach na „Największy+ Meczu” i „Największy+ Kolejki” prowadzonych na profilach CANAL+ SPORT i nc+ na facebooku. Kibice wybierają najlepszego ich zdaniem zawodnika sezonu na stronach: CANAL+, Ekstraklasa TV oraz i Ekstraklasa.org (głosy z wszystkich witryn będą zliczane łącznie). Do Plusa Sezonu nominowani zostali Nemanja Nikolić z Legii Warszawa (Największy + Jesieni), Rafał Wolski reprezentujący Wisłę Kraków (Największy + Wiosny) oraz kapitan Pogoni Szczecin Rafał Murawski (Dzika Karta po rundzie finałowej). Głosowanie trwać będzie jeszcze w trakcie Gali Ekstraklasy, a wyniki zostaną podane podczas trwania uroczystości. Wraz z tym wyborem na wspomnianych stronach internetowych można głosować również na najładniejszą bramkę oraz najbardziej efektowną interwencję sezonu. Ostateczne wyniki w tych kategoriach ważyć się będą również do poniedziałkowego wieczoru. Plebiscyt zostanie zamknięty w trakcie Gali.

GALA EKSTRAKLASY
Poniedziałek, 16 maja, 20:30, CANAL+
prowadzący: Daria Kabała-Malarz, Tomasz Smokowski

KATEGORIE:

Bramkarz sezonu
Jasmin Burić (Lech Poznań)
Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
Matus Putnocky (Ruch Chorzów)
Jakub Szmatuła (Piast Gliwice)
Emilijus Zubas (Podbeskidzie Bielsko-Biała)


Obrońca sezonu
Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin)
Hebert (Piast Gliwice)
Adam Mójta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Patrik Mraz (Piast Gliwice)
Michał Pazdan (Legia Warszawa)

Pomocnik sezonu
Mateusz Cetnarski (Cracovia)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)
Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)
Kamil Vacek (Piast Gliwice)

Napastnik sezonu
Airam Cabrera (Korona Kielce)
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)
Deniss Rakels (Cracovia)
Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Odkrycie sezonu
Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin)
Bartosz Kapustka (Cracovia)
Patryk Lipski (Ruch Chorzów)
Adam Mójta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin)

Piłkarz sezonu
Brak nominacji, kategoria otwarta

Trener sezonu
Stanisław Czerczesow (Legia Warszawa)
Radoslav Latal (Piast Gliwice)
Czesław Michniewicz (Pogoń Szczecin)
Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin)
Jacek Zieliński (Cracovia)

W trzech kategoriach - Największy+ Sezonu - Nagroda Widzów, Bramka sezonu, Interwencja sezonu - głosują kibice na stronach internetowych CANAL+ oraz Ekstraklasy.

Największy+ Sezonu - Nagroda Kibiców
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Rafał Wolski (Wisła Kraków)
Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE