Boks w nc+: Kell Brook broni mistrzostwa świata w wadze półśredniej

pt 27 marca 2015

W najbliższą sobotę o 20:30 w CANAL+ Sport rozpocznie się transmisja z gali bokserskiej w Sheffield. W walce wieczoru Brytyjczyk Kell Brook zmierzy się z Rumunem Jo Jo Danem o tytuł mistrza federacji IBF w wadze półśredniej. Komentatorami wydarzeń z Motorpoint Areny będą Edward Durda i Przemysław Saleta.

28-letni Kell Brook (33-0, 22 KO) broni pasa mistrzowskiego wywalczonego w sierpniu ubiegłego roku. Pretendent, starszy o pięć lat Jo Jo Dan (prawdziwe imię i nazwisko Ionut Dan Ion) legitymuje się bilansem 34-2 (18 KO). Zakontraktowaną na 12 rund walkę wieczoru podczas gali w Sheffield zapowie legendarny konferansjer Michael Buffer.

Dla brytyjskiego pięściarza to pierwsza okazja do obrony tytułu. Na ring wyjdzie po poważnym wypadku – jesienią został ciężko pobity i jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Nie bez znaczenia będzie fakt, że walka odbędzie się w rodzinnym mieście Brooka. Na swojej drodze niezwyciężony dotąd Anglik spotkał m.in. Rafała Jackiewicza, którego pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie. Leworęczny Jo Jo Dan po pięciu zwycięstwach z rzędu zajmuje pierwszą pozycję w rankingu IBF i obligatoryjnie został nominowany do walki z aktualnym mistrzem.

Poza tym starciem podczas transmisji w CANAL+ Sport widzowie zobaczą jeszcze trzy inne konfrontacje. O tytuł międzynarodowego mistrza wagi średniej federacji IBF powalczą Adam Etches i Sergey Khomitsky, a miano mistrza Europy w kategorii superkoguciej rozstrzygnie się między Gavinem McDonnellem i Alexandrem Egorovem. W wadze półśredniej 22. walkę jako zawodowiec stoczy reprezentant gospodarzy Frankie Gavin, którego rywalem będzie Bogdan Matić.

Walki skomentują Edward Durda i Przemysław Saleta, były mistrz świata w kickboxingu oraz mistrz Polski, Europy i Interkontynentalny w zawodowym boksie. Gośćmi prowadzącej studio Pauliny Czarnoty-Bojarskiej będą dziennikarz Janusz Pindera i pięściarka Ewa Piątkowska.

Gala bokserska z Sheffield w CANAL+ Sport:

sobota, 28 marca:

20:30 Gala z Sheffield - walka o mistrzowski pas federacji IBF
komentują: Edward Durda, Przemysław Saleta, studio: Paulina Czarnota-Bojarska, eksperci: Janusz Pindera, Ewa Piątkowska

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE