Kategoria: boks zawodowy

BOKS: WALKA GOŁOWKIN - ADAMA W CANAL+ SPORT

śr 29 stycznia 2014

Wielkie emocje czekają w sobotę, 1 lutego w nc+ fanów boksu. Od godz. 18:00 na antenie CANAL+ Sport transmitowana będzie gala z Monako, w trakcie której na ring powróci postrach wagi średniej i mistrz organizacji WBA i IBA - Giennadij Gołowkin (28-0, 25 KO). Tym razem w obronie swoich pasów Kazach zmierzy się z Osumanu Adamą (22-3, 16 KO).


Impreza organizowana przez K2 Promotions braci Kliczków odbędzie się w luksusowym Salle des Etoiles w Monte Carlo. Wydarzenia bokserskiego wieczoru trwającego od 18:00 do godzin nocnych na antenie CANAL+ Sport komentować będą Edward Durda i medalista Igrzysk Olimpijskich „Moskwa 1980” Krzysztof Kosedowski. Studio poprowadzi Paulina Czarnota-Bojarska. Wśród jej gości znajdzie się m.in. Grzogorz Proksa, który we wrześniu 2012 roku próbował odebrać pasy mistrzowskie Gołowkinowi (przegrał walkę w 5. rundzie przez techniczny nokaut).

Urodzony w Kazachstanie, 31-letni Gołowkin jest obecnie uznawany za jednego z najmocniej bijących pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Kontynuuje passę 16 nokautów z rzędu, a z dotychczasowych 28 pokonanych rywali, tylko trzech zdołało dotrwać do ostatniego gongu. Tym razem rękawicę podjął Osumanu Adama. 33-letni pochodzący z Ghany zawodnik o przydomku "Machine Gun" postara się zaskoczyć wielkiego mistrza.

Adama zapowiada spełnienie swoich marzeń i zatrzymanie Gołowkina: - To jest to, do czego przygotowywałem się całe swoje życie. Zacząłem boksować w bardzo młodym wieku i te wszystkie lata ciężkiej pracy doprowadziły mnie do tej szansy. Jestem świetnie przygotowany i mówię wam, będę pierwszą osobą, która zastopuje Giennadija Gołowkina!

Na gali w Salle des Etoiles, gdzie m.in. kręcono zdjęcia do filmu "GoldenEye", oprócz walki wieczoru, kibice zobaczą kilka innych interesujących konfrontacji. Między innymi pojedynek na zapleczu czołówki wagi cruiser, w którym niedoszły rywal Pawła Kołodzieja w eliminatorze federacji WBA, Ilunga Makabu (15-1, 14 KO), stanie naprzeciw niepokonanego Argentyńczyka Rubena Angela Mino (20-0, 20 KO). Przed publicznością w Monte Carlo zaprezentuje się także były mistrz Europy i pretendent do tytułu WBO w wadze średniej, Ukrainiec Max Bursak (29-1-1, 12 KO), który skrzyżuje rękawice z Australijczykiem Jarrodem Fletcherem (17-1, 10 KO). Stawką tego pojedynku będzie tytuł WBA Continental w limicie do 160 funtów.

sobota, 1 lutego, godz. 18:00, CANAL+ Sport
Gala bokserska z Monako: Walka wieczoru Giennadij Gołowkin - Osumanu Adama
komentują: Edward Durda, Krzysztof Kosedowski

studio: Paulina Czarnota Bojarska, goście: m.in. Grzegorz Proksa

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE